World of Warcraft: Warlords of Draenor (PC) - okladka

World of Warcraft: Warlords of Draenor (PC)

Premiera:
13 listopada 2014
Premiera PL:
13 listopada 2014
Platformy:
Gatunek:
MMO / RPG
Język:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (14)Gram (7)Ukończone (2)Kupię (5)

Opis World of Warcraft: Warlords of Draenor (PC)
bigboy177 @ 10:57 09.11.2013
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Warlords of Draenor to kolejne, piąte rozszerzenie dla gry MMORPG, zatytułowanej World of Warcraft. Za projektem, podobnie jak wcześniej, stoi studio Blizzard. Tytuł dedykowany jest wyłącznie komputerom PC.

Historia nakreślona w Warlords of Draenor wrzuca nas ponownie do świata Azeroth, w którym coraz częściej mówi się o wielkim konflikcie - wojnie, która odmieni losy dwóch światów. Gracze wyruszają więc do Draenor w istotnym momencie jej historii, aby walczyć ramię w ramię z największymi legendami brutalnej przeszłości Warcrafta. Pośród gęstych dżungli Draenor oraz pól pokrytych ciałami poległych bohaterowie z Azeroth będą musieli stawić czoła mitycznym czempionom draenei, potężnym klanom orków oraz przeróżnym istotom, powstałym z mieszania gatunków. Oczywiście ze względu na to, że mamy do czynienia z grą MMO, nie ma mowy o potyczkach w pojedynkę. Zawsze bowiem towarzyszom nam zastępy przyjaciół. Tylko w ten sposób da się osiągnąć zwycięstwo.

Warlords of Draenor to mnóstwo nowych wyzwań i wyższy poziom trudności. Blizzard wyciąga jednak pomocną dłoń w kierunku powracających graczy, albowiem pośród posiadanych bohaterów można wybrać jednego, który natychmiast przechodzi na poziom 90-ty. Co ciekawe, nie musi to być weteran, a także zupełnie nowy, dopiero utworzony heros.

Po przybyciu do świata Draenor czempioni Hordy oraz Sojoszu są w stanie skonstruować własny garnizon - twierdzę, którą następnie są w stanie rozbudowywać i modyfikować, zapewniając graczom miejsce wypadowe oraz takie, w którym mogą złapać oddech. W miarę postępów i powiększania Garnizonu, można rekrutować postaci niezależne, które wkroczą do naszej siedziby i pomogą gromadzić surowce, jak również wypełnią zlecone przez nas misje. Dalsze rozwijanie Garnizonu ściśle wiąże się z posiadanymi przez gracza profesjami.

Warlords of Draenor podnosi maksymalny poziom doświadczenia do 100, a na szarpiących czekają nowe strefy, instancje, raidy, scenariusze, pola bitwy i wiele innych nowości. Blizzard przebudował też system questów, które teraz zachęcają do eksploracji i zawsze serwują coś nieoczekiwanego. Wśród nowych miejsc do zwiedzenia, dostępne są:

Frostfire Ridge - pokryte śniegiem tereny, siedziba klanu Frostwolf;
Shadowmoon Valley - pokryte księżycowym światłem wzgórza draenei;
Gorgrond - kanion w samym środku pustyni;
Talador - tereny w cieniu miasta Shattrath;
Spires of Arak - wysokie, sięgające nieba wzgórza;
Nagrand - żyzne tereny uprawne, pośród wzgórz Nagrand;
Tanaan Jungle - gęsta, pełna niebezpieczeństw dżungla, dom klanu Bleeding Hollow.

Warlords of Draenor wprowadza sporo nowości w systemie raidowania. Przede wszystkim teraz poziom trudności Raid Finder, Normaly, oraz Heroiczny będzie elastycznie dopasowywał się do liczby sojuszników w grupie (od 10 do 25), jak to miało miejsce w raidach typu Flexible w dodatku Mists of Pandaria. W zależności od liczebności grupy zwiększą się umiejętności, zdrowie, oraz zostawiane przez bossów przedmioty dla grupy. Najtrudniejszym wyzwaniem natomiast będą lochy dla 20 bohaterów nazwane Mythic.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o podrasowanej oprawie wizualnej. Deweloper poprawił bowiem modele postaci i zmienił animacje. Dzięki temu całość zachowuje równy poziom. Nie ma już różnic pomiędzy rasami udostępnionymi na początku istnienia World of Warcraft, a tymi, które trafiły do gry później, za sprawą dodatków.

Warlords of Draenor do działania wymaga oczywiście pełnej wersji World of Warcraft.

Screeny z World of Warcraft: Warlords of Draenor (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   01:15, 15.08.2014
Blizzard ogłosił że premierą 13 listopada oraz dodał cinematica i powiem jedno ten dodatek wbija w krzesło i jest na miare WoTlk i TBC
0 kudosluki505   @   13:01, 18.11.2014
Najlepszy dodatek od czasów TBC.