Memoria (PC) - okladka

Memoria (PC)

Premiera:
30 sierpnia 2013
Premiera PL:
30 sierpnia 2013
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (13)Gram (1)Ukończone (5)Kupię (2)

Opis Memoria (PC)
zvarownik @ 07:54 17.07.2013
Kamil "zvarownik" Zwijacz

Śr. długość gry: 28h 31min

+ czaswięcej

Memoria to kontynuacja gry przygodowej z 2012 roku - The Dark Eye: Klątwa Wron. Za produkcję ponownie odpowiada firma Daedalic Entertainment, a zabawa, pomimo że oparta na wydarzeniach z "jedynki", nie wymaga jej ukończenia, by czerpać przyjemność z sequela.

Historia przedstawia losy dwójki bohaterów: Gerona i Sadji, księżniczki królestwa Fasar. Wątki tych postaci zręcznie się przeplatają, zaś samą opowieść można określić "średniowiecznym political fiction". Geron, fajtłapowaty nastolatek, chce odnaleźć sposób na odwrócenie klątwy rzuconej na jego przyjaciółkę, wróżkę Nuri. Sadja z kolei chce uzyskać miano wojownika wszech czasów - w tym celu udaje się do zaprzyjaźnionego generała, który pozwoli jej podjęcie działań zbrojnych w wielkiej bitwie pomiędzy ludźmi a demonami.

Memoria to kolejna gra przygodowa w portfolio niemieckiego producenta. Rozgrywka opiera się na mechanizmach point-and-click, dzięki któremu przemierzamy kolejne, fantastyczne lokacje i rozwiązujemy napotkane zagadki. Te zostały skutecznie urozmaicone przez fakt, iż dwójka protagonistów posiada niezwykłe, magiczne wręcz, umiejętności. W przypadku Gerona obserwujemy naprawianie oraz niszczenie wybranych obiektów, zaś Sadja charakteryzuje się m.in. możliwością zamienienia w kamień przedmiotów organicznych czy wysyłania wizji do konkretnych osób. Jej garnitur zagrywek jest zdecydowanie bogatszy, a to dzięki tajemniczej lasce z zaklętym w niej pewnym jegomościem.

Dzieło Niemców charakteryzuje się przepięknymi, dwuwymiarowymi tłami. Stworzone zostały zupełnie inaczej od najbardziej znanych tytułów tego studia (m.in. utrzymany w kreskówkowym charakterze cykl Deponia). Odwiedzane miejsca są różnorodne i bogate w detale.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea,
PEGI: Od 16 lat
Screeny z Memoria (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?