CivCity: Rome (PC) - okladka

CivCity: Rome (PC)

Premiera:
24 lipca 2006
Premiera PL:
13 października 2006
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Ekonomiczna
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (34)Gram (19)Ukończone (2)Kupię (1)

Opis CivCity: Rome (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

CivCity: Rome jest grą ekonomiczną przypominającą wydane kilka lat temu Sim City. Program powstał dzięki umiejętnością studia Firefly Studios a wydany został przez 2K Games.

CivCity: Rome pozwala nam przenieść się w czasy Cesarstwa Rzymskiego i pomóc w jego rozwoju. Aby to osiągnąć otrzymamy od władz skrawek terenu, na którym nastepnie postawimy ogromne, pełne dobrobytu miasto. Jako, ze rozwój miasta jest najważniejszym elementem programu, to właśnie on jest najbardziej rozbudowany. Autorzy zadbali aby gracze mieli do dyspozycji mnóstwo różnych rzymskich budynków, oraz odkryć dokonanych przez starożytnych filozofów.

Podobnie jak w starym już Sim City warto obserować mieszkańców miasta. Dzięki nim dowiemy się czy są oni zadowoleni, czy czegoś im nie brakuje. I następnie odpowiednio reagujemy, tak aby wszyscy byli usatysfakcjonowani. Jeśli zajdzie taka potrzeba możliwe jest zaglądanie mieszkańcom do ich własnych domów. CivCity: Rome daje graczowi możliwość dokładnego obserwowania każdego mieszczucha!

Program charakteryzuje się bardzo szczegółową grafiką 3D dzięki której oglądniemy każdy szczegół naszego pięknego miasta.

PEGI: Od 12 lat
Screeny z CivCity: Rome (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosOnibus   @   16:53, 10.05.2009
Gra dobrego , znanego studia , lecz niestety nieudana. Powtarzają się bugi znane min. z Twierdzy ( tych samych twórców) , a animacje postaci i grafika są bardzo sztuczne jak na grę z porządnym budżetem . Grać się da , ale bugi mogą dokuczliwie przeszkadzać.
0 kudoskowalcook   @   18:06, 10.05.2009
Muszę się z tobą troszeczkę nie zgodzić Uśmiech ,
grałem w to troszkę czasu i muszę przyznać iż to bardzo dobra gra ekonomiczna. Nie zauważyłam tak jakichś większych bugów, a i sama grafika nie wyglądała najgorzej, co prawda dziś już można mieć do niej kilka uwag jeżeli chodzi o oprawę wizualną ale nie zapominajmy że gra wyszła jakoś w połowie 2006 roku, wiec naprawdę nie ma co jej porównywać do dzisiejszych produkcji.

Lecz... to jest moje subiektywne odczucie, masz prawo mieć inne Uśmiech

pozdrawiam
0 kudosamdep50   @   16:03, 14.07.2009
Gra ma jedną wspaniałą rzecz - bardzo dobry Edytor map i zdarzeń. Gdyby tego nie miała, nie grałabym w nią wcale, bo nie potrafię zaspokoić jednocześnie dwóch potrzeb mieszkańców - jedzenia i rozrywki. Jedzenia na pewnym etapie rozwoju miasta brakuje dramatycznie, zadowolenie mieszkańców spada do zera i całą robotę diabli biorą.

Na szczęście w Edytorze można zaplanować systematyczne dodawanie żywności bezpośrednio do spichlerza, co pozwala spokojnie zająć się rozrywką, religią, upiększaniem okolicy i budowaniem "Cudów" ze starożytnego Rzymu. W tych warunkach to już się staje rozrywką, a nie irytującą mordęgą.
0 kudostekeo90   @   16:08, 16.01.2010
nie zgadzam się, fajna, dobrze zrobiona gra.
0 kudossliderpl   @   14:26, 21.02.2010
A ja dałem tylko 1. Gra nie wnosi nic nowego, więc już lepiej chyba sobie w Cezara pograć, bo i graficznie się ona niewiele od niego różni. Kupując ją myślałem, że będzie znacznie lepsza i zaawansowana. A to taki stary, poczciwy Cezar w nowym wydaniu - zero inwencji twórców gry.
0 kudos>JA<   @   18:58, 15.08.2010
dkladnie tak na pierwszych screnshot'ach wyglądało nie zle a okazało sie ze to gów** za pszeproszeniem
0 kudosamdep50   @   00:11, 07.02.2012
Trochę czasu minęło... komentowałam grę niedługo po kupieniu, w 2009 roku. ;)
Potem ją odłożyłam - a parę dni temu przypomniałam sobie o niej i zainstalowałam na nowym laptopie.
W ciągu tych lat od 2009 sporo bawiłam się tworzeniem własnych map i scenariuszy do Settlers VI - trochę się nauczyłam ogólnych zasad tworzenia scenariusza w Edytorach do gier, dzięki czemu teraz mogę się lepiej posłużyć Edytorem do CivCity Rome. No to, to jest naprawdę fajne!

W misjach kampanii męczące jest to, że są na małych mapach i bardzo szybko brakuje miejsca. Ale jestem dopiero na początku kampanii, zobaczę, co dalej.
Dodaj Odpowiedź