Castlevania: Lords of Shadow (PC) - okladka

Castlevania: Lords of Shadow (PC)

Premiera:
27 sierpnia 2013
Premiera PL:
27 sierpnia 2013
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (30)Gram (4)Ukończone (13)Kupię (3)

Opis Castlevania: Lords of Shadow (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 18:18 05.06.2013

Śr. długość gry: 22h 29min

+ czaswięcej

Castlevania Lords of Shadow: Ultimate Edition to PC-towa edycja popularnej gry, która została dodatkowo wyposażona we wszystkie dodatki wydane do konsolowych edycji, usprawniona grafikę i kilka nowych opcji.

Fabuła opowiada losy Gabriela, członka Bractwa Światła, którego zadaniem jest walka ze złem. Nasz bohater wyrusza w podróż do zaciemnionych krain, aby tam oswobodzić je z mroku Panów Cienia. To zadanie jednak nie jest jedyne z jakim musi się zmierzyć. Pragnie bowiem odnaleźć artefakt, który umożliwi mu ożywienie zamordowanej wcześniej żony.

Mechanika rozgrywki to połączanie gry akcji oraz platformówki. Większość czasu spędzimy na eliminowaniu kolejnych sił zła, jak chociażby wilkołaki czy trolle. Pokonamy ich przy pomocy dostępnych broni, wśród których znalazł się nierozłączny z bohaterem krzyż z łańcuchem. Ponadto możemy poruszać się zarówno pieszo jak i skorzystać z konia. W miarę postępu zabawy zyskujemy nowe umiejętności ułatwiające walkę z nieprzyjaciółmi. Jednak najbardziej widowiskowe starcia rozgrywają się z tytanami. Są to potężne stworzenia, które mogą zmiażdżyć naszego herosa jednym uderzeniem. Podczas potyczek z nimi możemy nawet biegać po ich ciele, aby trafić w jakiś słaby punkt.

Jeśli chodzi o elementy platformowe, to co jakiś czas musimy wykazać się zręcznością aby przejść dany etap, a także rozwiązać jakąś łamigłówkę. Oprawa wizualna prezentuje wysoki poziom. Wszystkie lokacje został starannie wykonane.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Castlevania: Lords of Shadow (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospawelecki96   @   17:35, 24.08.2013
Zagrałem sobie w demo i stwierdzam, że to boska gra Szczęśliwy Dla fanów slasherów pozycja obowiązkowa. Dobrze, że wychodzi na PC, bo w porównaniu z konsolowymi graczami zatwardziali pecetowcy mają niedobór porządnych slasherów.
0 kudoszvarownik   @   23:18, 29.01.2014
Mistrzowski slasher. Można brać w ciemno.
0 kudospawelecki96   @   13:39, 11.02.2014
Kupiłem w końcu pełną wersję i za cholerę nie żałuję wydanej kasy. Ta gra to majstersztyk w swoim gatunku. Ma ciekawą fabułę, świetny system walki (podstawa dobrego slashera), ładną grafikę, soundtrack. Na tą chwilę nie potrafię wskazać żadnej wady. Mam za to pytanie - jestem chwilę po walce z Ice Titanem i zaintrygowało mnie to wspinanie się po nim do wyznaczonych punktów, które trzeba zniszczyć. Tylko mi zajeżdża to "Shadow of the Colossus"? Szczęśliwy