The Evil Within (PC) - okladka

The Evil Within (PC)

Premiera:
14 października 2014
Premiera PL:
14 października 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (43)Gram (6)Ukończone (13)Kupię (7)

Opis The Evil Within (PC)
DevMat @ 16:38 19.04.2013
"DevMat"

Śr. długość gry: 17h 32min

+ czaswięcej

The Evil Within to produkcja z gatunku survival-horror, przygotowana przez zespół Tango Gameworks z Shinji Mikami na czele. Tytuł stanowi nawiązanie do tradycyjnych metod tworzenia horroru, znanych z końca ubiegłego wieku. Nad pracami czuwa bowiem sam ojciec gatunku, twórca serii Resident Evil, co gwarantuje niezapomniany klimat oraz pełne napięcia sceny.

Głównym bohaterem The Evil Within jest detektyw Sebastian. Dostaje on zgłoszenie o tajemniczych wydarzeniach w pewnym zakładzie psychiatrycznym. Wyrusza więc aby zbadać całą sprawę. Na miejscu okazuje się, że miały tu miejsce straszliwe zbrodnie. Porozrywane ciała leżą na każdym kroku. Z nagrań monitoringu dowiadujemy się, że masakry dokonało tajemnicze monstrum. Nagle główny bohater traci przytomność i budzi się uwięziony, a dookoła niego pełno ofiar. W tym miejscu rozpoczyna się jego walka o przetrwanie.

Klimat produkcji jest bardzo mroczny i brutalny. Walka z przeciwnikami jest krwawa i trzeba się dobrze postarać, aby wyjść z niej cało. Produkcja nawiązuje do serii Silent Hill poprzez stopniowe budowanie mrocznej atmosfery oraz ciągłą niepewność co do tego, co kryje się na kolejnym kroku. Przemierzając klaustrofobiczne pomieszczenia, nigdy bowiem nie możemy być pewni czy zza rogu nie wyskoczy na nas wściekłe monstrum. Przebywanie w takich warunkach wpływa też na naszego protagonistę. Po pewnym czasie zaczyna mieć omamy i widzi zupełnie co innego, w stosunku do tego, co rzeczywiście rozgrywa się przed jego osobą. Drzwi, do których wydaje mu się, że ma dwa kroki są tak naprawdę oddalone od niego o sporą odległość. W jego głowie krążą wizje i niepokojące obrazy. Dzięki temu klimat jest jeszcze mroczniejszy i bardziej tajemniczy.

Twórcy, chcąc wzbudzić w graczu jeszcze więcej emocji, zaprojektowali tytuł tak, że walka wcale nie jest koniecznością. Możemy bowiem przejść niepostrzeżenie obok wrogów, schować się przed nimi, czy użyć jakiegoś przedmiotu do odwrócenia ich uwagi. Trzeba jednak pamiętać, iż cały czas jesteśmy narażeni na wykrycie i konieczność walki.

The Evil Within napędzane jest przez zmodyfikowany silnik id Tech 5 - technologię opracowaną przez firmę id Software. Dzięki niej deweloperom udało się opracować szczegółowe projekty poziomów, płynne animacje oraz niesamowite efekty specjalne. Wszystko to dodatkowo pogłębia poczucie grozy.


Wkład w encyklopedię mieli:   urban1212,
PEGI: Od 18 lat
Screeny z The Evil Within (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?