XPand Rally (PC) - okladka

XPand Rally (PC)

Premiera:
24 września 2004
Premiera PL:
24 września 2004
Platformy:
Gatunek:
Sportowe / Wyścigi
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (101)Gram (16)Ukończone (11)Kupię (0)

Opis XPand Rally (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 9h 15min

+ czaswięcej

Xpand Rally to gra rajdowa, w której fotorealistyczna grafika, dynamiczny model jazdy, interaktywne otoczenie trasy i wiele innych elementów sprawią, że gracz poczuje realizm prowadzenia samochodu rajdowego.

Tekstury o fotograficznej jakości, otoczenie tras oddane z dbałością o najmniejsze szczegóły, modele samochodów do złudzenia przypominające rzeczywiste pojazdy, nowoczesny model oświetlenia, nowatorskie podejście do wizualizacji efektów pogodowych i pór dnia oraz nowoczesny engine graficzny pozwalający jak nigdy dotąd wyświetlać rozległe przestrzenie sprawią, że gracz poczuje się jakby znalazł się na prawdziwym rajdzie.

Xpand Rally jako pierwsza gra rajdowa połączy najlepsze cechy rajdów z cyklu WRC oraz zawodów z cyklu Rally Cross dostarczając graczowi unikalnych doznań i możliwości.

Gra oferować będzie kilka trybów rozgrywki pojedynczej wychodząc na przeciw fanom tradycyjnego WRC oraz tym, którzy pasjonują się wyścigami Rally Cross. Możliwy będzie udział zarówno w próbach czasowych, jak i bezpośrednia walka z kilkoma przeciwnikami. Gracz będzie mógł uczestniczyć w pojedynczych wyścigach oraz w cyklu wyścigów. Ponadto możliwa będzie gra sieciowa w kilku różnych wariantach.

Xpand Rally dostarczy graczom jeszcze jeden ważny element - rozbudowaną warstwę ekonomiczną. Posiadając możliwość tunowania samochodów trzeba będzie pamiętać o konieczności dokonywania niezbędnych napraw. Startując w kolejnych wyścigach, gracz będzie dysponował ograniczonym budżetem, przez co rozbudowa samochodów i niezbędne remonty wymagać będą decyzji mogących mieć wpływ na końcowy sukces. Rozbudowa pojazdu zgodna z przyjętą przez gracza strategią, ograniczana będzie zarówno przez bezpośrednie wygrane jak i technikę jazdy, dzięki której będzie można zaoszczędzić na remontach pojazdu.

Dzięki możliwościom tunowania samochodów oraz indywidualnego zestrajania ich układów przed każdym wyścigiem, każdy z graczy będzie mógł "pogrzebać" przy swojej maszynie i wykrzesać z niej dodatkowe kilka koni mechanicznych, zdecydować o rodzaju zawieszenia, wyważyć działanie układu hamulcowego, dobrać przełożenia skrzyni biegów czy precyzyjnie ustawić działanie przekładni kierowniczej.

Ważną cechą gry samochodowej jest zastosowany fizyczny model zachowania pojazdu. W Xpand Rally prowadzenie samochodu zależne będzie nie tylko od ustawień wszystkich jego układów i stanu zużycia poszczególnych podzespołów, ale również od rodzaju nawierzchni i warunków pogodowych, dając graczowi wrażenie realizmu a jednocześnie przyjemność z jazdy.

Otoczenie tras będzie w Xpand Rally zbudowane w oparciu o rozbudowane mechanizmy fizyki gry, co sprawi ze będzie ono w pełni interaktywne dla gracza. W połączeniu z płynnymi zmianami pogody i pór dnia wpływającymi na charakterystykę tras oraz na zachowanie samochodu gra dostarczała będzie zupełnie nowych doznań.

Nie bez znaczenia będzie również udostępnienie wraz z grą pełnego zestawu narzędzi edycyjnych, w skład którego wejdą znany już edytor ChromEd oraz 3daExporter. Dzięki tym narzędziom możliwe będzie tworzenie od podstaw oraz modyfikowanie dostępnych tras, tworzenie nowych modeli samochodów a nawet tworzenie własnych modów do gry.

Screeny z XPand Rally (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLarson98   @   17:06, 24.11.2009
Ta gra to po prostu rajdówki.Ściga się rajdówkami po różnych trasach z widmami i zwykłymi samochodami.Jedna z najlepszych rajdówek 8 na 10.
0 kudosjob86   @   14:07, 26.11.2009
Gierkę polecam każdemu Uśmiech jak zagrałem w demo to tak mi się spodobała, że postanowiłem kupić oryginał Uśmiech

Eedług mnie model jazdy bardzo dobrze zrobiony. W trybie Arcade jeździmy łatwo i przyjemnie Uśmiech natmiast w trybie Symulacji mamy już większe problemy, bo samochód nie prowadzi się tak jak byliśmy przyzwyczajeni w Arcade Uśmiech Gra ma bardzo dużo możliwości konfigurowania ustawień samochodów. Możemy wiele części zmienić, dokupić czy zamontować. Efekt zmian jest widoczny w modelu jazdy Uśmiech

Grafika jest zrobiona bardzo dobrze. Odwzorowanie szczegółowości samochodu, odkształceń, odbić w karoserii, światła również. Szczegółowość terenu, kwiatki, trawa itp też bardzo dobrze zrobiona. Niebo i chmurki też są bardzo dobrze zrobione Uśmiech

Gierka chodziła już na AMD Athlon 64 3000+, 1GB RAM i nVidia GeForce 6200 128MB Uśmiech

polecam wszystkim Uśmiech
0 kudosmaterszelaz   @   20:33, 26.11.2009
Nie za dobra a jak coś to polecam Xpand Rally Xtreme
0 kudosmax111167   @   21:36, 26.11.2009
Xpand Rally ( chyba tak się to piszę) jest dobrą, a nawet bardzo dobrą grą zrobioną przez polskie studio Techland.
Nie ma w grze za dużo błędów.
Graficznie też nie jest źle wykonana. Brakuje tylko licencjonowanych samochodów.
Gra była fajna 5 lat temu jak wyszła. Teraz raczej nikt w nią nie będzie grać Diabelski pomysł
0 kudosmaterszelaz   @   19:30, 07.12.2009
Jak ktoś lubi ten gatunek 5-8 letnich gier to polecam Colin McRae Rally 2.0.
Stara ale fajna
0 kudosSzymono111   @   15:24, 25.03.2010
materzalaz colin 2.0 jest już wyjątkowo starą grą ale i tak Xpand rally bije go na głowę a tutaj muszę wesprzeć maxa bo on ma wiele racji może ta gra nie jest bajecznie droga ani grafika nie powala na kolana ale Tech land potrafi robić gry które potrafią zabić czas i robią coś czego nie robią gry takie jak DIRT 2 lub NFS SHIFT dają wielką zabawę może i DIRT 2 lub SHIFT to gry wielkie.Ale po graniu w nie czuje niedosyt czy właśnie granie w super popularne gry jest w tym czasie wymagane.
I tutaj max bardzo mądrze powiedział o tej jakże dobrze zrobionej grze.
0 kudosJarson1999   @   13:15, 06.08.2010
Fajna rajdówka w stylu pierwszych Colinów.W tej chwili już trochę leciwa,ale oczywiście polecam
0 kudosGuardianW   @   02:33, 26.09.2010
Przyjemne prowadzenie auta bokiem
0 kudosdjadamus   @   12:18, 15.10.2010
witam. ukończyłem prawie całą karierę w trybie symulacji. Cóż sądzę o grze...
model jazdy: kontrolowane poślizgi wypadają bardzo dobrze ale do czego mogę się przyczepić....
do tzw. kontr (...gdy podczas poślizgu odbijamy kierownicą w drugą stronę - co by np : wyrównać auto). Na asfalcie takie kontry źle wpływają na ogólną przyjemność z jazdy po szosie.
Auto zarzuca zbyt szybko -z jednej na drugą stronę a w końcu lądujemy na jakimś drzewie.
Grafika jest bardzo dobra. Niektórzy piszą, że "cukierkowa". Trzeba przyznać- wygląda jak z bajki Uśmiech
Model kariery mogliby zorganizować w inny sposób. Coś na wzór pierwszego Colina. Czyli jeździmy po 5-6 etapów w każdym, kolejnym kraju. Nota dla gry : 8.2
0 kudosdjadamus   @   21:13, 16.10.2010
Witam jeszcze raz.Po przejściu kariery na 100% postanowiłem uruchomić grę w trybie "arcade"
Jakie są różnice? W poprzednim poście narzekałem na tzw " zbyt szybkie kontry" które to wyprowadzają auto z równowagi. W trybie arcade ten problem zniknął gdyż auto praktycznie nie trzeba kontrować (wyłączając mocne skręty) Przez co gra traci na grywalności.
Co dalej. W karierze Arcade przeciwnicy są trudniejsi do pokonania. Coś za coś
0 kudosgracz12543   @   15:24, 10.09.2011
Jak dla mnie lepsza od Colinów. Grafika nawet dzisiaj jest super samochody wymiatają trasy są przyjemne dwa modele jazdy ( arcade i symulacja) różnią się od siebie i oba sprawiają radość z gry. Najlepsza polska ścigałka naprawde warto kupić polecam
0 kudosDaniel(PL)   @   17:42, 11.12.2012
Tak samo uważam, jak wy. Świetna gierka. Szkoda tylko, że kiedyś parę lat temu zostały mi chyba z 4 wyścigi do ukończenia. Polecam!
Dodaj Odpowiedź