Murdered: Śledztwo zza grobu (PC) - okladka

Murdered: Śledztwo zza grobu (PC)

Premiera:
03 czerwca 2014
Premiera PL:
06 czerwca 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (42)Gram (3)Ukończone (23)Kupię (4)

Opis Murdered: Śledztwo zza grobu (PC)
DevMat @ 19:10 24.02.2013

Śr. długość gry: 11h 10min

+ czaswięcej

Murdered: Śledztwo zza grobu to przygodowa gra akcji, stworzona przez zasłużoną dla rynku elektronicznej rozrywki firmę Square-Enix. Tytuł jest dość nietypowe, albowiem główny bohater gry nie żyje.

Gracz dostaje możliwość wcielenia się w ducha detektywa Ronana O'Connora, który został niedawno zamordowany. Naszym zadaniem jest więc rozwiązanie sprawy własnego morderstwa, gdyż w innym przypadku nie zdołamy wydostać się z Limbo, czyli swego rodzaju czyśćca. Oczywiście aby to zrobić korzystać będziemy z wielu umiejętności, które posiedliśmy w momencie zgonu. Prócz tego, że jesteśmy niewidzialni potrafimy też wnikać do umysłów ludzi, a nawet na chwilę przejmować nad nimi kontrolę. Wszystko po to, aby rozwiązywać napotkane po drodze problemy i zagadki.

Akcja rozgrywa się w słynnym miasteczku Salem, znanym wszystkim głównie ze względu na opowieści o czarownicach. To właśnie tutaj Ronan poszukuje wskazówek dotyczących swojej sprawy. Jednocześnie, przemierzając kolejne ciemne uliczki i drewniane domy, musi walczyć z napotkanymi demonami. Zabawa, ze względu na to, że kręci się wokół bycia detektywem przypomina nieco L.A. Noire, albowiem przesłuchujemy podejrzanych, szukamy wskazówek, a następnie samodzielnie łączymy wszystko w całość, zdobywając jedną, sensowną opowieść. W miarę progresji główny bohater rozwija się, pozyskując nowe umiejętności i usprawniając już posiadane.

Jeśli chodzi o oprawę wizualną Murdered: Śledztwo zza grobu, produkcja działa na zaawansowanym silniku graficznym, Unreal Engine 3. Dzięki niemu grafika jest szczegółowa, animacja naturalna, a tekstury ostre i dobrze wyeksponowane. Całość została oczywiście przedstawiona w mroczny, posępny sposób, mamy bowiem do czynienia z opowieścią o morderstwie.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea, Dirian,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Murdered: Śledztwo zza grobu (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKrru   @   08:20, 24.10.2013
Fabuła Murdered: Soul Suspect jest naprawdę intrygująca. Od dzisiaj będę baczniej przyglądał się temu projektowi.
0 kudosdabi132   @   00:18, 03.06.2016
Murdered: Soul Suspect to jedna z wielu niedocenionych produkcji. Przed przystąpieniem do gry przejrzałem recenzję i pomyślałem, że będzie to jeden z tych tytułów w trakcie, którego myślał będę tylko o tym aby grę ukończyć i zapomnieć o niej. Jestem jednak mile zaskoczony. Sam pomysł gry, w której wcielamy się w ducha detektywa próbującego rozwiązać zagadkę swojej śmierci jest moim zdaniem bardzo dobry. Fabuła wciągnęła mnie na kilka godzin, klimat przypominający trochę Alan Wake'a. Grafika może nie jest najlepsza, jednak nie jest też taka żeby nazwać ją brzydką, jest moim zdaniem taka jaka powinna być w tego typu produkcji.
Sama gra nie jest zbytnio trudna i jest dosyć liniowa, a walki z demonami są trochę chyba wciśnięte na siłe, po rozwiązaniu niektórych zagadek żeby utrudnić nam wyjście z danej lokacji. Same walki czy ucieczki nie sprawiały mi zbytniej trudności.
Kilka razy musiałem wczytywać poprzedni checkpoint, bo zdarzyło mi się gdzieś utknąć.
Troszeczkę zawiodłem się po zakończeniu gry, bo twórcy nie dali nam możliwości powrotu do Salem, żeby rozwiązać śledztwa poboczne.
Na samym Steam oceny są Bardzo pozytywne, więc widać że gra jest interesująca i zasługuje na dobrą ocenę. Jeśli ktoś jeszcze nie grał w produkcję Square-Enix to zachęcam do zapoznania się z tytułem
0 kudosJackieR3   @   05:51, 03.06.2016
Fajnie że przypomniałeś o tym tytule.
Lubię ciekawe,nietypowe przygodówki i będę się za tą grą rozglądał.