Brutal Legend (PC) - okladka

Brutal Legend (PC)

Premiera:
26 lutego 2013
Premiera PL:
26 lutego 2013
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Wydawca:
brak danych
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (47)Gram (5)Ukończone (11)Kupię (2)

Opis Brutal Legend (PC)
Hawk @ 21:52 13.02.2013
"Hawk"

Śr. długość gry: 15h 5min

+ czaswięcej

Brutal Legend to nietypowa gra z gatunku action/adventure, która swą nietuzinkowość zawdzięcza opowiedzianej tu historii. Gracz wciela się w Eddiego Riggsa. Bohater całkiem przypadkowo, w czasie codziennych zajęć, uwalnia ze swojego ćwiekowanego paska prawdziwego demona. Ten ostatni porywa swego wybawiciela do świata zrodzonego wraz z początkami muzyki heavymetalowej.

Esencją omawianego tytułu jest przemierzanie piekielnego świata tętniącego życiem. Zadaniem Eddiego będzie wyplenienie z niego wszelakich plugawych pomiotów, lecz w swoich czynach nie może być osamotniony. Wyzwalając kolejne tereny, dołączają do niego demony, które mają w sobie nieco pierwiastków dobra. W czasie zmagań bohater może posługiwać się ogromnym toporem, elektryczną gitarą oraz specjalnymi zdolnościami przyswajanymi jak na przyszłego metalowego boga przystało.

Brutal Legend z racji swej innowacyjności pochwalić się może także wspaniałą ścieżką dźwiękową, na którą składają się najlepsze utwory legendarnych kapel ostatnich lat. Można posłuchać takich zespołów jak Judas Priest czy Black Sabbath. A to wszystko w klimacie demoniczno-humorystycznym z wieloma akcentami odnoszącymi się do współczesnej kultury ciężkich brzmień.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Brutal Legend (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmikul1991   @   02:25, 27.02.2013
Optymalizacja jest tragiczna jak na tak słabą grafikę. Mimo to da się grać.
Fraps stale pokazuje mi 60FPS, ale gra i tak wyraźnie rwie. Po wyłączeniu synchronizacji pionowej śmiga wyraźnie płynniej, ale jak to zazwyczaj w takim wypadku bywa-obraz się nieco rozjeżdża.
Na premierze grę przeszedłem na X360, w sumie mi się podobała.
Największe zalety to świetny humor i klimat. Nie jestem miłośnikiem metalu, ale nawet mnie muzyka przypadła do gustu.
Niestety, gra szybko staje się monotonna i bardzo łatwa. Podniesienie poziomu trudności raczej tylko irytuje.

Mimo to chętnie wróciłem do tej gry na PC. Ogólnie w miarę polecam, choć jest daleka do ideału.Obrazek

0 kudosguy_fawkes   @   11:09, 27.02.2013
Humor i pomysł na siebie oraz oczywiście soundtrack \m/ to zdecydowane zalety Brutal Legend. Na co dzień słucham ciężkich brzmień, więc po względem audio to dla mnie Ziemia Obiecana.
Niestety, ale poza nimi gra jest nieco toporna (sterowanie strasznie denerwuje), prosta i generalnie - baaaaaardzo przeciętna graficznie, choć broni się designem. Od wczoraj pojawiło się kilka łatek, ale jeszcze żadna nie wprowadziła takiej optymalizacji, jaka być powinna - przy takiej oprawie nie powinno być mowy o żadnych zacinkach na moim sprzęcie, a tymczasem w chwilach niezłego młynu Brutal Legend przechodzi w pokaz slajdów.
Nie dziwię się, że żaden pecetowy, polski wydawca tego nie przygarnął - coś czuję, że u nas miałoby dość słabą sprzedaż. Niemniej jednak na ten moment, gdy pograłem już 2h, mógłbym ją polecić każdemu fanowi takiej muzyki (i całej reszcie, jeśli nie boi się zapuścić w takie klimaty), lecz po obniżkach, i to sporych. Sorry Schafer, ale nie lubię fuszerki.
0 kudosshuwar   @   17:29, 26.11.2013
Skończyłem i muszę powiedzieć, że tak jak na początku mnie gra zachwyciła, tak na końcu znudziła niemiłosiernie. Muzyka, grafika, pomysł rewelacyjne, ale sama rozgrywka, monotonna, dziwne sterowanie. Ostatnie misje sprowadzały się do latania i wydawania poleceń (choć coś do końca nie wiedziałem co ja w ogóle robię). Moim zdaniem autorzy nie wykorzystali potencjału. Gra broni się chyba jedynie oprawą muzyczną.