Age of Wonders III (PC) - okladka

Age of Wonders III (PC)

Premiera:
31 marca 2014
Premiera PL:
31 marca 2014
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (27)Gram (2)Ukończone (0)Kupię (5)

Opis Age of Wonders III (PC)
DevMat @ 17:19 07.02.2013
"DevMat"

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Age of Wonders III to kolejna odsłona gier strategiczno-erpegowych od studia Triumph Software. Jest to powrót cyklu po ponad 10 latach nieobecności na rynku.

Historia rzuca nas między różnymi postaciami uwikłanymi w konflikt na linii Wspólnoty oraz wolnych ras. Pierwsza z wymienionych nacji to klasyczni, postępowi obywatele nowego świata, którzy chcą reformować społeczeństwo bez zgody konserwatywnego trzonu - wspomnianych wolnych ras, czyli pradawnych oraz nieśmiertelnych elfów oraz spersonifikowanych smoków. Wspólnotę reprezentują głównie ludzie oraz orkowie.

Cechą charakterystyczną kampanii dla pojedynczego gracza jest fakt, iż kolejne misje pozwalają nam wcielić się w postaci, które uprzednio grały drugoplanowe role. Dzięki temu rotacyjnemu systemowi możemy dogłębnie poznać każdą z ras i dostatecznie dobrze opanować taktyki.

Rozgrywka opiera się na ciągłej ekspansji niedostępnych terytoriów. Przejmowanie wrogich (ale kto powiedział, że bez sojuszniczych?) miast, poszerzanie wpływów oraz rekrutacja kolejnych oddziałów to nasz chleb powszedni. W poszczególnych oddziałach może znajdować się tylko sześć jednostek, ale bez znaczenia, jakiego typu. Tworzymy wszelkiej wojaków wszelkiej maści: dostępni są łucznicy, pikinierzy, konnica, ciężkie tarany, ale także osadnicy do tworzenia nowych włości.

Walka prowadzona jest w systemie turowym, więc każda grupa ma określoną liczbę ruchów w naszej kolejce. Zaawansowana SI nie zasypia gruszek w popiele i dzielnie kombinuje, jak zajść nasze pozycje od tyłu bądź flanki, jak wpędzić gracza w pułapkę. Ponadto potyczki stworzono na modłę cyklu Total War od studia Creative Assembly, gdzie możemy dojść do momentu, w którym jednocześnie na mapie widzimy 24 jednostki walczące o dominację!

Wraz z kolejnymi zwycięstwami, gdy takowego w oddziale posiadamy, awansuje nasz generalissimus, przywódca, pan i władca. Dzięki temu nabyte punkty rozlosowujemy pomiędzy poszczególne bonusy (zarówno pasywne jak i aktywne) w odpowiednim oknie. Naturalnie, także poszczególne oddziały - o ile po drodze nie zginą - wchodzą na wyższe levele, jednak ich omija proces otrzymywania nowych umiejętności.

Age of Wonders III oferuje nie tylko tryb fabularny, ale również i multiplayer, lokalny wariant hot-seat oraz zwykłe pojedyncze scenariusze. Produkcja została oparta o nowy silnik graficzny, zdolnym generować wodne refleksy, gęste obłoki na niebie oraz szczegółową roślinność.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea,
PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Age of Wonders III (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosJacen22   @   15:54, 31.03.2014
Grał ktoś? Bo coś czuję, że kupię tą gierkę. Ale najpierw poczekam na ocenę innych graczy Uśmiech
0 kudosSZYMEZ   @   13:13, 05.04.2014
Bardzo dobre połączenie Civilization i Heroes. Początkowo byłem rozczarowany, ale czym dłużej się w nią gra, tym bardziej wciąga. Gra jest trudna - przeciwnicy agresywni i niegłupi. Polecam.
0 kudosshuwar   @   23:02, 21.05.2014
Nooo powiem, że nie spodziewałem się, że mi aż tak bardzo przypadnie do gustu ta gra. 5h poszło nie wiem kiedy. Genialna zabawa. Cywilizacja się chowa Uśmiech
Polecam!
0 kudosshuwar   @   07:08, 22.05.2014
Sam jesteś heksy. Cywilizację ogarnąć można było z kilkanaście minut. Tutaj cały czas się czegoś uczę, coś nowego odkrywam. Największym atutem tej gry jest chyba ten dodatkowy tryb manualnej walki. Jak już nudzić zaczyna przesuwanie jednostek po heksach, okazuje się, że musisz stoczyć bitwę - i tu zaczyna się cała zabawa, niby ta sama gra, a jakby gra w grze - rewelka.
0 kudosnovy13   @   12:26, 22.09.2015
Ja zagrałem godzinkę i odniosłem wrażenie że jest niedokończona ta gra. Jakieś słabe animacje miast. Cywilizacja bardziej mi się podobała mimo że zagrałem tylko w ostatnią część.
0 kudosfrycek88   @   10:29, 27.10.2016
Super gierka, kupiłem w biedronce i warto było. Super się gra, choć wolał bym by była bardziej nastawiona na samo budowanie, aspekty ekonomiczne i rozwijanie królestwa niż na wojnę.
0 kudosshuwar   @   11:06, 27.10.2016
Ja wróciłem do niej jakoś w zeszłym miesiącu. Fajne są te krótkie, konfigurowalne kampanie. Ustalamy jak duża plansza ilu przeciwników i ... mamy zabawę o ustalonej długości. To ciekawy dodatek do tej kampanii fabularnej.
Dodaj Odpowiedź