Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara (PC) - okladka

Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara (PC)

Premiera:
30 września 2014
Premiera PL:
30 września 2014
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (38)Gram (7)Ukończone (15)Kupię (4)

Opis Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara (PC)
zvarownik @ 11:28 01.02.2013
Kamil "zvarownik" Zwijacz

Śr. długość gry: 12h 56min

+ czaswięcej

Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara to kolejna odsłona popularnej gry przygodowej autorstwa studia Frogwares. Tytuł kontynuuje rozwiązania wprowadzone w Testamencie Sherlocka Holmesa.

Największą zmianą względem poprzednich części jest rezygnacja z autorskiego silnika graficznego na rzecz Unreal Engine 3 firmy Epic Games. Dzięki temu twórcy wprowadzili bardziej szczegółowy świat gry z dynamicznym oświetleniem i cieniowaniem.

Wcielamy się w Sherlocka Holmesa, a naszym zadaniem jest rozwiązanie 8 różnych spraw. Podczas śledztwa mamy pełną dowolność i to od gracza zależy w jaki sposób rozwiąże zagadkę. Nasze poczynania mają wpływ na reputację, która może nam w późniejszym czasie albo pomóc, albo zaszkodzić.

Ciekawostką jest fakt, że deweloper zrezygnował z wyglądu detektywa z lat 60-tych i zaprojektował jego postać zupełnie od nowa.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosIgI123   @   21:00, 30.01.2018
Sięgnąłem po tą grę z nadzieją na dobrą detektywistyczną robotę, a nie po przygodówkę point'n'click i jestem nieco rozczarowany. Niestety gracz tylko steruje, to Holmes jest mózgiem całej operacji. Fajnie by było gdyby śledztwem można by kierować po swojemu - na mniej lub bardziej właściwe tory. Sytuację ratuje to że wszystkie sprawy skonstruowane są tak w każdej potencjalnych sprawców zawsze jest co najmniej kilku. Właściwego wytypować należy na podstawie śladów, których Sherlock już nie podpowiada, a które należy samemu dojrzeć - i te fragmenty każdego śledztwa podobały mi się najbardziej!
Tak czy inaczej, gra jest przyjemna. Sześć spraw zleciało i czułem po wszystkim wyraźny niedosyt. Każde śledztwo jest bardzo ciekawe i trzyma przy monitorze do końca, by zobaczyć ,,kto zabił?".