Area 51 (PC) - okladka

Area 51 (PC)

Premiera:
06 czerwca 2005
Premiera PL:
24 czerwca 2005
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (30)Gram (13)Ukończone (10)Kupię (6)

Opis Area 51 (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 83h 20min

+ czaswięcej

Area 51 to jedyna gra akcji z perspektywy pierwszej osoby, której fabuła rozgrywa się najpilniej strzeżonym, tajnym obiekcie wojskowym Stanów Zjednoczonych. Armia USA odebrała właśnie sygnał alarmowy z Area 51, gdzie wybuchła epidemia groźnego wirusa. Miejsce, w którym odbywały się skrywane przed światem badania zostało zamknięte przez automatyczną procedurę kwarantanny. Cały personel wojskowy i naukowy został uwięziony w środku. Oddział sił specjalnych dowodzony przez Ethana Cole’a z wydziału ds. substancji niebezpiecznych (HAZMAT - Hazardous Materials) zostaje wysłany w celu zbadania niebezpiecznej sytuacji. Wcielając się w rolę Ethana, gracze będą musieli przedrzeć się przez pięć ogromnych poziomów w odizolowanym od świata obiekcie Area 51. Na miejscu poznają zabójcze, mutujące efekty uboczne wywoływane przez wirus, który opanował umysły zarażonych osób.

Odkryją również starożytną kolonię obcych skrywaną we wnętrzach Area 51. Korzystając z wielu dostępnych w grze broni (zaprojektowanych zarówno przez ludzi, jak i obcych), gracze poznają szokującą prawdę o rozbitym w Roswell statku obcych oraz pozorowanym lądowaniu na księżycu. Głównym celem gry jest rozwiązanie tajemnic skrywanych w Area 51, zanim wirus wydostanie się poza wnętrza obiektu i rozprzestrzeni się po całym świecie.

Cechy:
- Obszerna kampania dla jednego gracza. Walcz w mrocznych korytarzach Area 51 i poznaj tajemnicę pozaziemskiego zagrożenia zanim będzie za późno. W tej niesamowitej grze akcji z perspektywy pierwszej osoby rozgrywka skupia się na walce, przygodzie i eksploracji.
- Wieloosobowa rywalizacja w sieci. Walcz przeciwko znajomym dzięki opcji podzielonego ekranu (4 graczy jednocześnie) lub za pomocą połączenia System Link. Oczywiście, możliwa jest także rozgrywka w sieci w wersji na konsole PlayStation2 oraz Xbox. Wyszukiwanie potencjalnych przeciwników z całego świata oraz dostosowywanie pojedynków jest niesamowicie proste.
- Przerażające uzbrojenie. Gracze mogą korzystać z ponad 10 rodzajów broni, zaprojektowanych przez ludzi oraz obcą cywilizację. Przygotuj się na niebezpieczną podróż przez mroczne korytarze Area 51.
- Mutacje biologiczne. Zaraźliwy mutagen zwiększa możliwości fizyczne graczy, powodując jednocześnie powolną przemianę w obcego. - Nie zatrać człowieczeństwa. Lekarstwo musi zostać odnalezione, zanim będzie za późno.
- Rządowe spiski. Poznaj całą prawdę o najbardziej znanych teoriach spiskowych, w tym m.in.: sekcji zwłok obcego oraz pozorowanym lądowaniu na księżycu.
- Obce zagrożenie. Zmierz się z przerażającymi stworzeniami, które zaprojektowano w Stan Winston Studios. W tym samym miejscu przygotowano postacie do filmów z cyklu Aliens, Jurassic Park oraz Predator.


Wkład w encyklopedię mieli:   jambamamba,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Area 51 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdogi   @   01:23, 30.07.2009
wątek z mutacją ludzi przez wirus a później zamknięcie objektu jest taki jak w filmie Resident Evil pierwszej z tych cześci Uśmiech
0 kudosSamGuns   @   18:42, 19.02.2010
Tak tylko że w R E mieści się to pod miastem i jest przykrywką dla prywatnej firmy Umbrela , area 51 to placówka rządowa no i do tego kontrolowana przez no i w R E zombi poruszały się wolno Szczęśliwy
0 kudossuper_tux   @   21:50, 28.10.2010
słyszałem że gra dobra a poza tym mój klimat bo interesuje sie tematyką Strefy 51 może nie w kwestii kosmitów ale najnowocześniejszej broni jaka rzekomo tam powstaje
0 kudosJackieR3   @   11:40, 14.08.2016
Sorki Wilku ale pomyliłem tę grę z Blacksite :Area 51 przy wpisywaniu do ukończonych . Kurka ta pozycja teoretycznie wygląda ciekawiej od tego średniaka którego ukończyłem.
0 kudosTheCerbis   @   11:41, 14.08.2016
Z tego co przeczytałem Blacksite to taki sequel tej gry.
0 kudosJackieR3   @   12:05, 14.08.2016
Kurde ,faktycznie. Zdziwiony Nie wiedziałem ,stąd moja pomyłka .Podejrzewam jednak że na 100 % do pierwowzoru nie wrócę.
0 kudosguy_fawkes   @   14:33, 14.08.2016
Area 51 jest dużo lepsza od sukcesora. Nie znaczy to jednak, że to wspaniała produkcja - ot, takie głupiutkie strzeladełko, tylko dużo lepiej zrobione jak na swoje czasy, niż BlackShit. No i możliwość strzelania z 2 różnych broni naraz zawsze na propsie! Ostrzegam jednak, że jest znacznie trudniejsza, także dzięki systemowi checkpointów.
Dodaj Odpowiedź