Brothers: A Tale of Two Sons (PC) - okladka

Brothers: A Tale of Two Sons (PC)

Premiera:
28 sierpnia 2013
Premiera PL:
28 sierpnia 2013
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa / Logiczna
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (17)Gram (0)Ukończone (9)Kupię (0)

Opis Brothers: A Tale of Two Sons (PC)
DevMat @ 15:54 28.12.2012

Śr. długość gry: 4h 15min

+ czaswięcej

Brothers: A Tale of Two Sons to kolejna produkcja szwedzkiego studia Starbreeze AB. Deweloper ma w swoim dorobku takie tytuły jak: The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay czy Syndicate.

Fabuła przedstawia losy dwóch braci, którym zachorował ojciec. Okazało się iż jedynie "woda życia" może go ocalić przed śmiercią. Nie zastanawiając się długo, wyruszają na pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, w poszukiwania lekarstwa dla taty.

Twórcy, choć doświadczeni w produkcji FPS'ów, tym razem poszli w zupełnie nowym kierunku. A Tale of Two Sons to produkcja platformowa osadzona w baśniowym świecie. Mechanika rozgrywki polega więc w głównej mierze na pokonywaniu kolejnych przeszkód w dodarciu do wyznaczonego celu. Aby tego dokonać, obaj bracia muszą ze sobą współpracować, gdyż niejednokrotnie w pojedynkę nie dostaną się na wysoką półkę skalną, lub też jeden musi odciągnąć uwagę jakiegoś przeciwnika, aby drugi w tym czasie bezpiecznie przedostał się dalej za jego plecami.

Podczas naszej podróży odwiedzimy sporo różnorakich miejsc: lasy, góry, tereny śnieżyste czy też małe osady. Wszytko to wygląda ładnie i utrzymuje bajkowy klimat. Całość pracuje na technologi Unreal Engine.


Wkład w encyklopedię mieli:   dabi132, roxa175,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Brothers: A Tale of Two Sons (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   10:32, 16.08.2016
Kapitalna produkcja. Wydaje się baśniowa i kolorowa, ale w praktyce to bardzo dojrzała, poważna historia, w wielu momentach przejmująca i zwyczajnie gorzka. Wędrówka braci od strony gameplaya satysfakcjonuje - zagadki są ciekawe, ale intuicyjne i nie da się utknąć gdzieś na dłużej. Generalnie czuć tutaj silne inspiracje ICO - zarówno pod względem klimatu, świata, jak i przekazu. Gorąco polecam!
0 kudossebogothic   @   18:14, 04.07.2017
Przepiękna, poruszająca opowieść w baśniowym świecie. Brothers to jedna z tych gier, które chociaż niepozorne na długo zapadają w pamięć. Opiera się na w sumie prostym pomyśle, bowiem otrzymujemy kontrolę na dwoma braćmi, którymi jednocześnie sterujemy. Można grać z kimś, a można samemu. Przeszkody stające braciom na drodze są różnorodne i to dzięki współpracy posuwamy się naprzód by dotrzeć do celu i zdobyć lekarstwo dla ojca. Każdy z braci ma inny charakter co zaobserwować możemy wchodząc w interakcję z różnymi obiektami i postaciami. Studio Starbreeze zapewne cały czas główkuje nad ciekawym sposobem kooperacji między graczami ich najnowsza gra też opiera się na współpracy. Brothers: A Tale of Two Sons nie jest zbyt trudne, pogłówkować też nie ma nad czym, bowiem większość trudności pokonujemy z marszu, a całość można przejść w 2-4 godzinki. Jednak w tej produkcji nie chodzi o poziom trudności, ale przede wszystkim o klimat i nastrój. A ten się zmienia jak w kalejdoskopie. Czasem jest wesoło i sielsko, czasem smutno, a czasem mrocznie i strasznie. To wszystko podkreśla wspaniała oprawa audiowizualna, aż żal, że nasza przygoda w tym niezwykłym świecie trwa tak krótko.