Baldur's Gate II: Enhanced Edition (PC) - okladka

Baldur's Gate II: Enhanced Edition (PC)

Premiera:
15 listopada 2013
Premiera PL:
15 listopada 2013
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (9)Gram (1)Ukończone (4)Kupię (0)

Opis Baldur's Gate II: Enhanced Edition (PC)
DevMat @ 18:56 30.11.2012
"DevMat"

Śr. długość gry: 107h 15min

+ czaswięcej

Baldur's Gate II: Enhanced Edition to remake wydanej w 2000 roku produkcji pod tytułem Baldur's Gate II: Cienie Amn. Za jej opracowanie odpowiada to samo studio, co w przypadku odświeżonej pierwszej części, czyli Overhaul Games.

Głównym bohaterem tytułu jest bóg Mordu Bhaal, który to po pokonaniu jednego ze swoich braci zostaje uprowadzony przez nikczemnego maga Irenicusa. Na nieszczęście tego drugiego, wraz z nim znajduje się kilku jego przyjaciół. Szalony plan wykorzystania jego mocy do własnych celów szybko obraca się w ruinę. Wspólnymi siłami herosi wydostają się z więzienia, niestety nie wszystkim się udaje. Siostra głównego protagonisty pozostaje w niewoli, a on sam bez chwili zawahania wyrusza jej na ratunek.

Mechanika rozgrywki pozostała niezmieniona. Dlatego też głównymi atrakcjami nadal pozostaje walka, rozwijanie umiejętności grupy oraz oczywiście wykonywanie zadań fabularnych. Nowością natomiast jest możliwość odwiedzenia nieznanych dotąd zakątków Zapomnianych Krain, oraz poznanie tajemnic z dzieciństwa. Ogólnie cały świat jest sporo większy niż ten oryginalny, a co za tym idzie jest więcej misji to zrealizowania.


Wkład w encyklopedię mieli:   dabi132, LordVetinari, logan23,
PEGI: Od 12 lat
Screeny z Baldur's Gate II: Enhanced Edition (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslooka   @   16:28, 17.12.2012
Nie ma sensu tego kupowac na PC, ale juz na tablecie to widze w tym mega potencjal Uśmiech Jak jeszcze wprowadza pelne spolszczenie to maja moja kase Uśmiech
0 kudosbigboy177   @   16:40, 17.12.2012
Jeszcze by pasowało żeby sterowanie poprawili i wyeliminowali błędy, bo obecnie jest makabra. Dochodzi do tego, że wywala do pulpitu, a raz nawet tablet mi zawiesiło. Może za miech czy dwa będzie się w to dało faktycznie zagrać.
0 kudosPabloMG   @   15:46, 03.03.2014
Baldur's Gate II: Enhanced Edition powtórka z historii, Overhaul Games nie wyciągnęło wniosków znów kupa błędów i brak optymalizacji. Omijać szerokim łukiem oryginał lepszy.