Baldur's Gate: Enhanced Edition (PC) - okladka

Baldur's Gate: Enhanced Edition (PC)

Premiera:
28 listopada 2012
Premiera PL:
28 listopada 2012
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (19)Gram (2)Ukończone (9)Kupię (3)

Opis Baldur's Gate: Enhanced Edition (PC)
DevMat @ 19:29 08.09.2012

Śr. długość gry: 42h 40min

+ czaswięcej

Baldur's Gate: Enhanced Edition to remake niezwykle popularnego cRPG, który wydany w 1998 roku, na lata zaczął wyznaczać standardy dobrego RPG. Overhaul Games przygotowało odświeżoną wersję podstawowej wersji, jak i dodatku Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

Akcja Baldur's Gate: Enhanced Edition rozgrywa się w Zapomnianych Krainach, gdzie jako sierota dorastamy u boku Goriona. Wszystko układa się bardzo dobrze, aż do pewnego nieszczęsnego dnia. Wtedy to barbarzyńcy najeżdżają na naszego herosa, w wyniku czego ginie przybrany ojciec, którego zabija pewna nierozpoznana postać. Pragnąc zemsty nasz bohater wyrusza w niebezpieczną podróż, aby dowiedzieć się kim tak naprawdę jest i dlaczego ktoś próbuje go zabić. A przy okazji dokonać zemsty za zabójstwo ojca.

Mechanika rozgrywki pozostała wierna oryginałowi. Tak więc ponownie mamy do czynienia z klasyczną grą RPG, gdzie drużyna może liczyć do sześciu członków. Wraz z nimi odwiedzimy przeróżne lokacje, zaprojektowane na wzór tych z podstawki. Twórcy dodatkowo oddają w nasze ręce produkcję, przejście której zajmuje nawet paręnaście godzin. Nowością są jedynie nowe zadania oraz bohaterowie. Oczywiście graficznie tytuł prezentuje się dużo lepiej niż edycja z 1998 roku.

PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Baldur's Gate: Enhanced Edition (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPabloMG   @   15:42, 03.03.2014
Baldur's Gate: Enhanced Edition pokazuje jak można zrobić złą reedycję dobrej gry, funkcję które dodano spowodowały więcej błędów, zoom zbędny, problemy z dźwiękiem. Nowe zadania i lokacje są nie potrzebne BG posiada wiele modów, co ciekawe edycja rozszerzona nie przywraca rzeczy wyciętych przed premierą (mod BG Unfinished Business to przywraca).