Hawken (PC) - okladka

Hawken (PC)

Premiera:
14 lutego 2014
Premiera PL:
14 lutego 2014
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (4)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Hawken (PC)
DevMat @ 17:32 01.09.2012

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Hawken to pierwszoosobowa strzelanka multiplayer utrzymana w modelu biznesowym free to play (darmowa z opcjonalnymi zakupami w sklepiku wewnątrz gry), gdzie gracz zasiada za sterami potężnych mechów. Za jej opracowanie odpowiada niezależne studio Adhesive Games.

Akcja Hawken toczy się na skolonizowanej przez ludzi planecie. Niestety człowiek doprowadził to zrujnowania nowej Ziemi, a pozostali przy życiu zaczęli walczyć o przetrwanie. Gracz wybiera jedną ze ścierających frakcji, wsiada do olbrzymiego robota i wyrusza do walki o niezbędne zasoby.

Mechanika zabawy jest przede wszystkim zręcznościowa. Maszyny są bardzo szybkie, potrafią nawet wykonywać niewielkie skoki. Twórcy zdecydowali się nie wprowadzać amunicji do gry, dzięki czemu nie trzeba się przejmować jej brakiem. Zbyt intensywne używanie broni doprowadza jednak do jej przegrzania. Same walki odbywają się w jednym z sześciu dostępnych trybów.

Wśród dostępnych wariantów zabawy w Hawken znajdują się: tradycyjny Team Deathmatch; Co-Op Bot Destruction - gdzie wspólnie z trzema innymi graczami powstrzymujemy 25 fal nadciągających przeciwników, a dodatkowo co piąta fala zawiera potężnego bossa - Missile Assault, w którym musimy zajmować odpowiednie tereny; Siege wymaga zbierania energii niezbędnej do uruchomienia statku potrzebnego do zniszczenia wrogiej bazy; Deathmatch, czyli każdy na każdego (wygrywa gracz z największą liczbą punktów po 10 minutach) oraz kooperacyjny wariant Team Deathmatch. 

Twórcy przygotowali 30 modeli mechów, różniących się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem - każdy z nich posiada odmienne umiejętności specjalne i nadaje się do konkretnych celów. Dodatkowo możliwe są ulepszenia odpowiednich statystyk, poprzez zbieranie przydatnych przedmiotów. Również arsenał broni został dobrze zróżnicowany. Dostępne są zarówno karabiny, snajperki, wyrzutnie rakiet, jak i działka obrotowe czy pociski balistyczne. Walki zaś toczone są na zrujnowanych terenach dawnych miast, miasteczek, postapokaliptycznych pustkowiach, dżunglach czy nawet tajnych ośrodkach.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian,
Screeny z Hawken (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoszvarownik   @   12:24, 28.11.2012
Dlaczego mój głupi komp tego nie udźwignie?! Smutny Świetnie się zapowiada! Jedna z niewielu gier, której zazdroszczę PC-towcom, że się tak wyrażę Uśmiech
0 kudosmikhail01   @   12:50, 29.03.2013
Wczoraj to zainstalowałem. Gra jest bardzo przyjemna, levele maja ciekawy, futurystyczny wystrój, gram na średnich detalach w średniej rozdzielczości bo płynniej chodzi. Mam tylko jedno "ale"- żeby tuningować mecha trzeba wyłożyć prawdziwa kasę. Część przedmiotów jest dostępna do kupienia za oba rodzaje waluty w grze, ale część(większa część) tylko za walutę kupowaną za prawdziwą kasę.
0 kudoszvarownik   @   20:18, 23.06.2013
Gram sobie od czasu do czasu i zdecydowanie jest to dla mnie najlepsza giera typu free-to-play, ale faktycznie, żeby ulepszać mechy trzeba wyłożyć trochę hajsu.
0 kudosPowlSiz   @   15:50, 18.02.2014
Niezły pomysł i wykonanie, ale bez szału. Dodatkowo za jakąkolwiek zmianę w Mechu trzeba płacić...