The Walking Dead: Survival Instinct (PC) - okladka

The Walking Dead: Survival Instinct (PC)

Premiera:
22 marca 2012
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (6)Gram (6)Ukończone (7)Kupię (4)

Opis The Walking Dead: Survival Instinct (PC)
DevMat @ 18:34 17.08.2012
"DevMat"

Śr. długość gry: 4h 45min

+ czaswięcej

The Walking Dead to kolejna adaptacja popularnego serialu telewizyjnego, opowiadającego o grupce bohaterów starających się przetrwać apokalipsę zombie. Tym razem mamy do czynienia z pierwszoosobową strzelanką z elementami horroru, przygotowaną przez studio Terminal Reality.

Akcja produkcji została osadzona krótko po pierwszej fali zachorowań, a więc także przed wydarzeniami znanymi z ekranu telewizora. Głównymi bohaterami są bracia Dixon, którzy próbują przedostać się do Atlanty, do schroniska dla ocalałych. Niestety podczas zabawy gracz kieruje tylko jednym z braci, a mianowicie młodszym Darylem, Merlem steruje SI.

Choć tytuł należy do FPS'ów to strzelanie nie jest tu rzeczą najważniejszą. Owszem, można przejść jakiś etap na "rambo", ale w takiej sytuacji szybko skończy nam się amunicja, a ta jest na wagę złota. Dlatego też, przed zaatakowaniem grupki nieumarłych, dobrze jest się trzy razy zastanowić, czy nie lepiej aby jednak przekraść się obok i uniknąć zbędnego marnowania naboi. Pomoże nam w tym system skradania. Jednak nie wszystko wygląda tak łatwo jak jest napisane, zombie korzystają nie tylko z zmysłu wzroku tropiąc swoje ofiary, pomagają im w tym także węch i słuch.

Przemierzając kolejne lokacje w drodze do Atlanty, napotkamy sporo postaci niezależnych i tylko od nas zależy co z nimi zrobimy. W grze bowiem co chwile napotykamy na wybory moralne, nieraz trzeba się zdecydować czy dana osoba może do nas dołączyć, czy zostawimy ją na pastwę losu. Podczas dobierania kolejnych towarzyszy pod uwagę trzeba także wziąć, czy aby na pewno nasze zapasy żywności, podołają takiej liczbie osób.


Wkład w encyklopedię mieli:   bat2008kam, Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z The Walking Dead: Survival Instinct (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTomosix   @   11:14, 27.12.2012
Może być ciekawe Uśmiech
Tylko ciekawa jest też cena. Ile będzie kosztować...
0 kudoskudi88   @   12:59, 22.09.2013
Gierka okej, ale wersja komiksowa bardziej przypadła mi do gustu..
0 kudosbartnew30   @   17:22, 12.04.2017
Po 1.
Jak na The walking dead tytuł to gra jest cholernie zacofana...
Okrojona chyba do absolutnego minimum, The Walking Dead: Survival Instinct jest okrojony z możliwości rozwoju, zbieractwa, kombinowania, wypraw, fabuły...
Jak na serial TWD to ta gra jest hańbą ów tytułu.

Jednak jej rodzina, czyli TWD sezon 1, 2 mischone i nowy ład- to absolutnie zjawiskowe i bezbłędne gry z tym tytułem podbiły serca nie jednego gracza a serial nie jednego fana.

The Walking Dead: Survival Instinct powinna wzorować się choćby na Dying Light jednak nie na jej fabule.
Dying Light ma wszystko, co potrzebne do takiej gry, choćby wiele opcji powinno zostać nadane, a TWD ma zajebistą fabułę i taka tez gra powinna być..
Jak wiadomo, Rick z ekipą od samego początku kombinują jak przeżyć, takie też odczucia i emocje powinny towarzyszyć grze.
Choć nie wystawiam opinii i nie obchodzi mnie co i kto je przeczyta... To mam nadzieje, że ta dotrze, gdzie powinna, bo TWD zasługuje na bycie najlepszym.