Amnesia: A Machine for Pigs (PC) - okladka

Amnesia: A Machine for Pigs (PC)

Premiera:
10 września 2013
Premiera PL:
10 września 2013
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (29)Gram (6)Ukończone (10)Kupię (7)

Opis Amnesia: A Machine for Pigs (PC)
DevMat @ 18:56 06.07.2012
Mateusz "DevMat" Kulesa

Śr. długość gry: 4h 9min

+ czaswięcej

A Machine for Pigs to druga część serii mrocznych przygodówek, zapoczątkowanych przez ojców innowacyjnej Penumbry. Tym razem jednak developerzy z Frictional Games jedynie nadzorowali pracę, a nad całością czuwali thechineseroom.

Fabuła przedstawia zupełnie nową opowieść. W 1899 roku przedsiębiorca Oswald Mandus wraca z tragicznej w skutkach ekspedycji do Meksyku. Właśnie tam zachorował na tajemniczą chorobę, przez którą na wiele miesięcy zapadł w śpiączkę. Podczas tego okresu, cały czas wracały do niego obrazy zagadkowej maszyny. Po przebudzeniu, gdy nasz bohater myślał, że najgorsze minęło, okazuje się, iż owa maszyna pojawiła się w życiu biznesmena, a on postanawia wyjaśnić zagadkę jej stworzenia.

Podobnie jak w przypadku The Dark Descent mamy do czynienia z pierwszoosobową grą przygodową, utrzymaną w klimacie survival-horroru. Dlatego też w dalszym ciągu przychodzi nam przemieszczać się po kolejnych mrocznych lokacjach, wypełnionych przeróżnymi łamigłówkami, przedmiotami czy postaciami pchającymi fabułę do przodu.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea, logan23,
Screeny z Amnesia: A Machine for Pigs (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKuronekoPL   @   00:58, 21.09.2012
Brzmi interesująco. Kocham Amnesie i już nie mogę się doczekać Szczęśliwy
0 kudosroxa175   @   10:22, 21.10.2013
W pierwszej części czuło się cały czas zagrożenie, przed potworami, przed tym, że skończy nam się oliwa do lampy i będziemy musieli chodzić po omacku, a w tej części nic takiego nie uświadczymy. Grę przechodzi się praktycznie z marszu, bez żadnych większych problemów, wygląd potworów jest wręcz śmieszny. Szczerze mówiąc zawiodłam się, niby fabuła jest dosyć ciekawa, ale klimat gdzieś się ulotnił, jedynie muzyka trzyma poziom. Moja ocena to 5+.
0 kudospetrucci109   @   12:44, 24.02.2014
Podobała mi się ta druga część. Jeśli ktoś lubi klimaty w stylu klasycznego wiktoriańskiego horroru rodem z Frankensteina albo Draculi to polecam. Fajna fabuła, niegłupia. Trochę to takie studium ludzkiej natury i wynaturzeń w ogóle. Subiektywnie podobalo mi się i polecam. Z drugiej strony w porównaniu do genialnej pierwszej części nie jest to już zdecydowanie to samo. Jedynka jednak dużo lepsza.
0 kudosfronczakgames   @   01:30, 28.01.2015
Myśląc, teraz nie wiem co po prostu napisać o tej grze. Wywarła ona na mnie potężne wrażenie. Nie rozumiem czemu tytuł drugiej Amnesii jest pod tak wielką falą krytyki. W grę warto zagrać dla samej fabuły, która moim zdaniem jest nic innego jak FENOMENALNA. Jestem człowiekiem bardzo wczuwającym się, co jeszcze lepiej wpłynęło na moje relacje i opinie co do gry. Ciężka i mroczna historia człowieka, opowiedziana pod wspaniały akompaniamentem Jessici Curry. Jeżeli chodzi o strach nie jest tak wspaniale, lecz gra potrafi przestraszyć. Jak już mówiłem należę do ludzi bardzo wczuwających się w postać i fabułę, więc potrafiła mnie przestraszyć.

Ogólnie mówiąc tylko mało inteligentna osoba nie doceniała by tak wspaniałej historii, która idealnie współgra ze świetną muzyką.

Fenomenalna gra!
9.5/10