Prince of Persia: The Sands of Time (PC) - okladka

Prince of Persia: The Sands of Time (PC)

Premiera:
02 grudnia 2003
Premiera PL:
12 grudnia 2003
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (428)Gram (83)Ukończone (140)Kupię (8)

Opis Prince of Persia: The Sands of Time (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 24h 55min

+ czaswięcej

W średniowiecznej Persji, potężny król i jego syn zdobywają pałac złowrogiego Maharadży. W czasie zwiedzania pałacu, młody książę zostaje sprowokowany do użycia magicznego sztyletu i rozbicia klepsydry z Piaskiem Czasu. W królestwie zapanował chaos. Aby przywrócić porządek, książę Persji musi naprawić swój błąd. Wyrusza, więc na niebezpieczną wyprawę. Prince of Persia: Piaski Czasu to szczytowe osiągnięcie animacji, grafiki i niepowtarzalnej grywalności. Stań do walki w przygodzie, jakiej jeszcze nie było!


Cechy
-Podziwiaj doskonałą, dynamiczną grafikę i animacje walk.
-Wykorzystuj nowoczesny system rozgrywki - zwolnione tempo, możliwość cofnięcia czasu lub pauza.
-Pokonaj szereg mitycznych przeciwników.
-Wczuj się w orientalną atmosferę średniowiecznej Persji.
-Na płycie znajdziesz obszerny poradnik, przygotowany przez serwis gry-online.pl, dzięki któremu poznasz wszystkie tajniki gry.
-Gra w polskiej wersji językowej (napisy i dialogi).

PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Prince of Persia: The Sands of Time (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosSystemOfADown   @   13:20, 21.01.2011
Fajna gierka ale wkurzające jest to ciągłe wbijanie sztyletu do leżących przeciwników
0 kudoskowall125   @   23:50, 25.02.2011
gra fajna ,posiada polski dubbing i dzięki temu jest lepsza
0 kudosAndziorka   @   10:51, 01.03.2011
Lubię gry z serii PoP, ta konkretna część także mi się podobała. Nigdy nie zapomnę pierwszej Prince of Persii Szczęśliwy
0 kudospikinier123   @   07:06, 20.03.2011
SUPER 9/10 ja sam piałem problemy ale dałem rade lubie takie gry
0 kudoskikig   @   19:02, 27.12.2011
Tego typu gry są ciekawe i fajne (nawet dla graczy nielubiących gier zręcznościowych (czyli np. dla mnie)). Wciągnęła mnie, ale nie przeszedłem jej do końca. Ale za to fajnie się bawiłem Szczęśliwy
0 kudosDaiki820   @   12:15, 07.04.2012
Utknąłem przy 40%, i chyba niedługo zacznę grać od nowa i tym razem ukończę!
0 kudosRadman   @   08:08, 04.05.2012
grałem w wszystkie częsci i Sands of time jest niezłe ale najbardziej urzekł mnie warrior within a najbarzdziej rozczarowały zapomniane piaski
0 kudosRogacki   @   18:29, 30.05.2013
Jedna z pierwszych gier komputerowych, w jakie było mi dane zagrać Szczęśliwy Gra dosyć trudna w niektórych momentach, i niezwykle wciągająca.
0 kudosPrzemekAWDS   @   20:44, 09.06.2015
osobiście uważam że gra strasznie odstaje od Duszy Wojownika i Dwóch Tronów. Walka jest po prostu słaba, dobijanie sztyletem aby zabić przeciwnika, grafika i ta cała otoczka utwierdza mnie w tym że ta gra to bardziej bajka o dobrym księciu który ratuję księżniczkę i swój lub przed złymi piaskami i Wezyrem. Trochę dziecinne, bez powagi i takiego bardziej dorosłego klimatu jak w WW czy Two Thrones.
0 kudosdenilson   @   23:35, 09.06.2015
Pierwsza część w pełnym 3D nie była doskonała, ale jako powrót to wyszedł im udany. Teraz ta gra się trochę zestarzała, ale jeszcze nie ma tragedii. Owszem Dusza Wojownika to inna liga i znacząco poprawione Piaski Czasu i tutaj w tym porównaniu ona mocno obrywa.
0 kudosIgI123   @   23:43, 09.06.2015
Fakt, po zagraniu w Duszę Wojownika czy Dwa Trony walka może się wydawać słaba, ale jeżeli leci się chronologicznie to pozostaje się cieszyć z postępu jaki przeszła seria w tym aspekcie. Piaski Czasu jednak bronią się moim zdaniem świetnymi zagadkami logicznymi, o których Ubisoft jakby zapomniał w kolejnych częściach.
Co do otoczki, to myślę że twórcom chodziło o zbudowanie w ,,Piaskach..." takiej baśniowej atmosfery. Fajne jest to że każda część inaczej się pod tym względem prezentuje. W ,,Duszy..." postawiono na mhhhrok, a w Dwóch Tronach... W sumie to wg mnie w tej części jest najsłabiej. Sytuacja jest poważna, a twórcom zachciało się wplatać humor i głupkowate dialogi. Po co?
0 kudosdenilson   @   23:45, 09.06.2015
Akurat grałem chronologicznie i bardzo dobrze wspominam tą grę. Dobrze to ująłeś IgI, że ma baśniowy klimat, jak z baśni 1000 i jednej nocy. O to chodziło twórcom i bardzo dobrze im to wyszło. Jedno jest bezsprzeczne - do gry potrzeba pada, bo na klawiaturze ergonomia jest średnia.
0 kudospawelecki96   @   01:39, 10.06.2015
W sumie to się zastanawiam czy porzucenie tego baśniowego klimatu to było dobre posunięcie. Większość fanów serii uważa za najlepszą odsłonę Warrior Within, gdzie wkracza ciężka, mroczna atmosfera. Dla mnie zawsze wszystko co mroczne było od razu mile widziane, ale jakoś w tym konkretnym przypadku nie przekonało. W sumie, moja ulubiona część po Piaskach Czasu to ten kontrowersyjny rebot z 2008 roku - czyli powrót do baśniowej otoczki. Nie wiem czemu, ale do tego miejsca akcji i w tym okresie który przedstawia gra, klimat rodem z "Baśni z tysiąca i jednej nocy" jest najbardziej słuszny Dumny
0 kudosPrzemekAWDS   @   15:26, 11.06.2015
ja grałem na padzie, bo na klawiaturze w grę tego typu to na prawdę cienizna xD fabuła jako sama fabuła jest dobra w tej grze, tyle że to wszystko ma otoczkę właśnie bajkową. To sprawia że czuję się jak "chłopiec, który ratuje księżniczkę i bohatersko chroni swój lud przed ostatecznym zniszczeniem na końcu pokonując swojego największego wroga". Przedział wiekowy w sumie można tutaj podać, ta część jest 12+ a Dwa trony i Dusza Wojownika 16+. W tej części nie ma krwi, krwawych efektów. Ogólnie trudno było mi się wczuć w skórę księcia. Kiedy w Duszy Wojownika gonił mnie Dahaka, momentami potrafiłem się bać. Potrafiłem postawić się w tej roli, że każde działanie na wyspie czasu to próba ucieczki przed śmiercią. Czułem się jakbym sam był na tej wyspie, jakbym walczył aby oszukać przeznaczenie. Zwroty akcji związane z cofnięciami czasu, lataniem między teraźniejszością a przeszłością. jedyne co w tej części mnie irytowało to monotonność, ciągłe cofanie się po lokacjach w późniejszym etapie gry jest bardzo nudzące. Nie chcę za bardzo odnosić się do pozostałych części trylogii, bo już pod 2 i 3 częścią Prince of Persia też wystawiłem swoje opinie. Ale to tego brakuje w tej części, zgadzam się że kiedy jeszcze nie było dwóch pozostałych, był 2003 rok to ta gra była arcydziełem (i wciąż jest całkiem dobra). Po prostu kiedy wyszły lepsze części a ja zacząłem od dwóch tronów, to ciężko było mi się przerzucić, być może stąd też mam takie a nie inne odczucia po tej grze.
Dodaj Odpowiedź