Divinity: Grzech Pierworodny (PC) - okladka

Divinity: Grzech Pierworodny (PC)

Premiera:
30 czerwca 2014
Premiera PL:
18 lipca 2014
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (33)Gram (6)Ukończone (7)Kupię (7)

Opis Divinity: Grzech Pierworodny (PC)
DevMat @ 14:24 29.05.2012

Śr. długość gry: 53h 13min

+ czaswięcej

Divinity: Grzech Pierworodny to kolejna cześć serii RPG-ów od belgijskiego studia Larian, opowiadająca historię toczącą się przed wydarzeniami znanymi z Divine Divinity, czyli pierwszego epizodu sagi.

Akcja Divinity: Grzech Pierworodny rozpoczyna się gdy para nieznajomych ludzi budzi się obok siebie po ciężkiej bitwie. Oboje mają za sobą mroczą przeszłość. Oboje mają też pewne niezamknięte sprawy, dlatego wspólnie wyruszają w podróż ku wymarzonej zemście. Szybko odkrywają jednak, że łączy ich jakaś tajemnicza więź, która sprawia, że osobno nie radzą sobie praktycznie z niczym, a razem tworzą bardzo niebezpieczny duet.

Deweloperzy porzucili rozwiązania jakie wprowadzili do późniejszych wersji produkcji, m.in. prowadzenie bohatera z perspektywy trzeciej osoby i powrócili do rozwiązań starego typu, w tym przedstawiania akcji w rzucie izometrycznym. Wszystkie zmiany sprawiają, że mamy do czynienia z prawdziwym RPGiem z krwi i kości, znajdujemy tu bowiem rozbudowaną fabułę oraz dużo wyborów moralnych, mających wpływ na zakończenie historii.

Twórcy Divinity: Grzech Pierworodny przygotowali również tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Oczywiście dwójka z nich to główni bohaterowie, którzy mają taki sam wpływ na przebieg fabuły, a jeśli nie dojdą do kompromisu w jakiejś sprawie, to komputer losuje, który z nich podejmie decyzję. Pozostali to dwaj najemnicy nie odgrywający znaczącej roli w przebiegu wydarzeń.

Walka w Divinity: Grzech Pierworodny jest toczona w turach i stawia na współpracę, albowiem połączone moce obu protagonistów są o wile bardziej efektowne i efektywne. Produkcja działa na autorskim, w pełni trójwymiarowym silniku graficznym, generującym przyjemną dla oka oprawę wizualną. Całość została oczywiście doprawiona klimatyczną ścieżką dźwiękową.

Wymagania: Twórcy gry Divinity: Grzech Pierworodny ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.

Wkład w encyklopedię mieli:   Krru, Materdea,
PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Divinity: Grzech Pierworodny (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossebogothic   @   10:48, 11.07.2014
Wg recenzji i opinii graczy gra jest świetna. Autor jednej z recek nazwał Divinity najlepszym izometrycznym RPG od czasów Baldur's Gate II. Wygląda na to, że mamy rewelacyjnego klasyka! W żadną grę z serii nie grałem, ale Origin Sin się jak najbardziej zainteresuję.
0 kudosjukers   @   20:18, 20.12.2014
Pierwszy akapit chyba wam się troszkę pomylił z jedną z poprzednich części Uśmiech
0 kudosnovy13   @   10:22, 09.01.2015
Gra fajna bo zawiera to co w grach kiedyś było normalne a teraz zanikło czyli sterowanie myszką i rzut izometryczny. Co prawda nie grałem w Baldur Gate ale w gry takie jak Fallout 1 i 2 oraz Arcanum. Pierwszy Wiedźmin zdaje się też miał te zalety. Właśnie mocno chciałem zagrać w coś w starym stylu i ta gra spełnia te kryteria dodatkowo bardzo mi się podoba grafika. Wiele jak narazie nie ugrałem bo może 3-4 godzinki i się dopiero rozkręca ale bardzo fajowo jest w grze
PS Gra ma wymogi które mój 4 letni komputer spokojnie spełnia poza kartą grafiki co się odznacza że gram na średnich ustawieniach i idzie płynnie a przy większej potyczce może tak nie być Smutny
0 kudosnovy13   @   10:53, 11.01.2015
Po pierwszych godzinach grania jest OK ale mam problemy ze sterowaniem, ustawieniami różnych rzeczy w grze oraz błędami samej gry. Ale da się przełknąć choć delikatnie zmniejsza atrakcyjność gry

PS.1 Po kolejnych minutach grania uznałem że trzeba grę zaktualizować by była stabilna itd. po ujrzeniu wszystkich aktualizacji gra która ma 10 GB bedzie miała 50 GB. Wszystko to zaczeło mi uświadamiać że ta gra wydaje się fajna ale po dłuższym kontakcie zmiania się opinie że to gierka niskobudżetowa i robi wrażenie amatorskiej produkcji, powoli tracę chęć gry w tą grę Smutny

PS.2 Ciągle grając niedaje rady. Mam niski poziom trudności i staram się nie pakować w kłopoty ale i tak ciągle lipa, a to wejde na minę a to trafię na jakiś nieumarłych i to daje mi kolejny powód na wykasowanie tej gry bo ona jest jakimś hardcorem. Daje tej grze ostatni dzień próby i jeśli nic się nie zmieni kasuję.

PS.3 Po jednej aktualizacji pograniu chwilę, jakoś trochę gra się ustabilizowała i po nauczeniu się sterowania i obsługi gry zaczęła mnie z powrotem dość mocno wciągać że musiałem by sobie dawkować grę w mniejszych porcjach by robić rzeczy które na mnie czekają typu odkurzanie, sprzątanie itd. Także w grze odczuwam to czego przez ostatnie lata jest rzadkie (sterowanie tylko myszką, rzut izometryczny, dużo dialogów tekstowych) i po uznaniu w swoim życiu takich gier jak Fallout 1, 2 czy Arcanum za legendy, to ta gra przypomina mi czasy tamtych gier
0 kudosnovy13   @   19:07, 01.02.2015
Gra fajna jednak chyba trzeba ściągnąć wszystkie aktualizacje by jakoś sprawnie gra działała. Po ciągłych problemach daje sobie spokój z grą. Zamontowanie wszystkich aktualizacji zwiększa wielkość gry do 30-40 GB podejrzewam
0 kudosKane_Krist   @   20:55, 19.04.2015
Gra świetna. Jeżeli ktoś lubi RPG z turowym systemem walki, i (lub) literaturę fantasy, nie może tego tytułu pominąć. Szybko można się przyzwyczaić do sposobu kierowania bohaterami i ekranem w grze. Gram w polską czytaną wersję językową. Po zainstalowaniu na Steamie gra się automatycznie spatchowała, nie zauważam rażących bugów póki co.
0 kudosshuwar   @   09:31, 02.05.2020
Kurcze, nie dałem rady. Świetnie mi się grało, ciekawa historia, bogata mechanika, ładne lokacje, przyjemny model walki... ale za długo, po około 50h już myślałem, że kończę wątek fabularny, ale okazało się, że brakuje mi gwiezdnych kamieni, a wracać się po nie już nie chce. Mimo wszystko dobrze oceniam tą grę, bo dała mi sporo zabawy.

Doszedłem chyba już do tego etapu w moim życiu, że gry za długie, gdzie fabuła zajmuje 50h mnie w końcu nużą. Co prawda zdarzają się tytuły, w których jestem w stanie siedzieć znacznie dłużej (Skyrim, czy Fallout 4, z 100-150h), ale nie jest to związane z wątkiem głównym.
Dodaj Odpowiedź