The Sims 2: Własny Biznes (PC) - okladka

The Sims 2: Własny Biznes (PC)

Premiera:
28 lutego 2006
Premiera PL:
03 marca 2006
Platformy:
Gatunek:
Symulacja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (131)Gram (53)Ukończone (4)Kupię (13)

Opis The Sims 2: Własny Biznes (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 7h 35min

+ czaswięcej

Pomóż Simom założyć własny biznes. Otwórz butik z ciuchami, salon kosmetyczny, kwiaciarnię, sklep z elektroniką, modną sieć restauracji lub coś zupełnie innego. Przyjmuj nowych pracowników, obserwuj jak rozwija się firma, a utalentowanym Simom powierzaj odpowiednie stanowiska. Możesz ich zatrudniać np. do produkcji zabawek, prowadzenia kasy, układania bukietów, akwizycji lub montowania robotów. Koniecznie uważaj na obiboków i zwalniaj ich bez wahania! Miej wpływ na gospodarność swoich Simów i pokieruj ich losami w sposób odpowiadający Tobie najbardziej. Niech stworzą doskonale prosperujące imperium lub zostaną ekscentrycznymi przedsiębiorcami projektującymi kolejne innowacje...

PEGI: Od 12 latZawiera sceny erotyczne
Screeny z The Sims 2: Własny Biznes (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmussak   @   17:17, 08.05.2009
Fajny dodatek, który umożliwia zastąpienie zwykłej pracy Simów, na własny biznes. Dzięki niemu szybko można się dorobić, jednak nie zawsze z niego korzystałem - wymaga więcej skupienia i gra pożera o wiele więcej czasu ;-D (oczywiście duży plus).
0 kudosLordXenom   @   23:22, 08.11.2009
dodatek super
nareszcie mogę otworzyć sklep z elektroniką,filmami i oczywiście grami
polecam bardzo
0 kudosamdep50   @   03:13, 15.01.2010
Kupiłam podstawowe The Sims 2, zainstalowałam Własny Biznes.

Hmmmmm....

Liczyłam na coś, w rodzaju prawdziwej gry ekonomicznej, a to... licho wie co, tak naprawdę.
Generalnie w The Sims irytują mnie dziwaczne ikonki nad głowami Simów - nie znam "pisma obrazkowego", nie rozumiem tych obrazków.
Niezmiernie irytujący jest też czas - a konkretnie rozjazd pomiędzy czasem symulującym czas życia Simów a czasem wykonywania prozaicznych czynności jak jedzenie, mycie się, itp.
Gdyby tak duża część czasu prawdziwego człowieka przeznaczona była na te czynności, nie moglibyśmy wogóle funkcjonować. No i efekt zaburzenia proporcji czasu - nie sposób zaspokoić wszystkich potrzeb i jednocześnie uczyć się, ćwiczyć, nie mówiąc o życiu towarzyskim, zalotach, założeniu rodziny, itp. BEZNADZIEJA!
Fanom może to nie przeszkadza, bo już się przyzwyczaili, ale dla kogoś, kto z Simsami ma do czynienia po raz pierwszy, jest to ewidentny błąd w założeniach gry.

Wracając do Własnego Biznesu - można się fajnie pobawić urządzaniem sklepu, chociaż elementów i towarów jest o wiele za mało, ale prowadzenie sklepu to koszmar!
Simy nie "wiedzą", że są w pracy, chcą się bawić, plotkować ze znajomymi, itp. - a klienci mają pretensje kompletnie nie wiadomo o co! I znowu te głupie ikonki nad głowami zupełnie nic nie mówiące!

No i kasa - gdyby nie kod, nie można by wcale kupić sklepu, ani urządzić go porządnie - dorosłe życie Sima skończyło by się, zanim by się zarobiło na sklep normalną drogą!

Oczywiście SI jest w tej grze niewiarygodne, człowiek zaczyna się zastanawiać, czy to już czasem nie jest żywe.
Ale są błędy w założeniach, jak dysproporcja czasu, zupełnie nieczytelne "komunikaty" Simów w postaci rozmazanych rysuneczków, brak pieniędzy na bawienie się urządzaniem domu lub sklepu i inne.

W sumie gra jest bardzo dziwna, od jednej strony fascynująca i wciągająca a od innej męcząca i irytująca. Rozczarowanie to właściwe słowo.
0 kudospatka24   @   16:28, 25.07.2011
Jeden z najlepszych dodatków do The Sims 2