Rome: Total War (MOB) - okladka

Rome: Total War (MOB)

Premiera:
2016
Premiera PL:
2016
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Rome: Total War (MOB)
Materdea @ 10:06 17.08.2016
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 83h 45min

+ czaswięcej

Rome: Total War to kolejny reprezentant serii gier strategicznych Total War od studia Creative Assembly. Tym razem deweloperzy znani z m.in. Shogun: Total War zaproponowali graczom zupełnie inny okres historyczny. Akcja Rome'a przedstawia czasy imperium rzymskiego z jej najświetniejszych lat.


Konwersja gry na tablety iPad Air pierwszej generacji oraz iPad Mini 2 została wykonana przez studio Feral Interactive. Oprócz zmienionego sterowania dostosowanego pod ekrany dotykowe, rozgrywka nie różni się od tego, co mogliśmy oglądać na komputerach osobistych. Na urządzeniach przenośnych od firmy Apple zagościł ten sam zestaw 11 frakcji wraz z pełną trójwymiarową grafiką, znaną z PC-tów. Podstawowa edycja Rome: Total War nie zawiera w sobie dodatków - Alexander oraz Barbarian Invasion - które zostały wydane osobno.


 Rome: Total War oferuje dwie warstwy rozgrywki - turową, która polega na planowaniu ruchów swoich wojsk na strategicznej mapie całego kontynentu, a także dynamicznej, podczas bezpośrednich starć obu armii. Gracza czekają podboje terenów od Szkocji do Północnej Afryki, przez Atlantyk do Persji. Rome: Total War to do 20 000 żołnierzy podczas jednoczesnej bitwy, ponad 100 typów jednostek, 11 frakcji oraz blisko 10 000 pól bitewnych. Występują także legendarni bohaterowie, którzy wpływali na historię, tacy jak Cezar, Hannibal czy Spartakus.

Największą innowacją jest ulepszony silnik grafiki - Total War - który wykorzystuje najnowszą technologię i nastawione na detale odwzorowanie środowiska. Dzięki enginowi ożywa starożytny Rzym, możemy podziwiać rozmach bitew, jakiego dotąd nie prezentowała żadna gra. Rome'a potrafi wygenerować 500 wysokiej rozdzielczości i całkowicie trójwymiarowych elementów, nawet na mniej wydajnych komputerach.

Głównym celem rozgrywki jest zdobycie władzy i jak najsprawniejsze zarządzanie rzymskim imperium. Zanim przywdziejemy purpurowy płaszcz imperatora, będziemy musieli pokonać wszystkich przeciwników (lub podporządkować ich sobie dyplomacją), budować i kontrolować miasta, prowadzić i trenować zastępy żołnierzy, zawiązywać i łamać sojusze, niszczyć rywali swojego rodu, wypełniać wolę Senatu lub jej się przeciwstawiać, pozyskiwać przychylność społeczeństwa, podbijać lądy i tworzyć kolonie, a w między czasie aranżować walki gladiatorów oraz budować amfiteatry.

W Rome: Total War dostępny jest również tryb wieloosobowy. Możemy mierzyć się z żywymi rywalami w sieci lokalnej lub w Internecie - nawet z 8 graczami jednocześnie. Creative Assembly oddało do dyspozycji wiele specjalnie przygotowanych historycznych scenariuszy.

PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Rome: Total War (MOB)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?