Dead Space (MOB) - okladka

Dead Space (MOB)

Premiera:
25 stycznia 2011
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (3)Kupię (0)

Opis Dead Space (MOB)
Hawk @ 11:47 17.01.2012
"Hawk"

Śr. długość gry: 22h 21min

+ czaswięcej

Dead Space to produkt korporacji Electronic Arts, która tym razem zajęła się gatunkiem survival horrorów - tutaj liczy się tylko przeżycie, a cel ten owocuje stawaniem w szranki z obcymi kreaturami. W odróżnieniu od leaderów owego gatunku, czyli serii Resident Evil oraz Silent Hill, tutaj akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Dead Space jest właśnie przedstawicielem klimatów science-fiction, co za tym idzie, prym wiodą najnowsze rozwiązania technologiczne pokroju laserów i implantów wspomagających przeciwko obcym rasom.

Fabuła bardzo przypomina tą z dzieła o nazwie The Thing, gdzie grupa ratowników przybywała na stację badawczą w celu zbadania sygnału ratunkowego. W tym samym celu na odległą kolonię górniczą przybywa Isaac Clarke - wykwalifikowany inżynier wysłany dla zbadania niespodziewanego alertu. Na miejscu, miast górników, napotyka niezliczoną masę kreatur i mutantów z najciemniejszych otchłani wszechświata.

Głównym założeniem jest ucieczka z zarażonej koloni w jednym kawałku. Podobnie jak w innych tytułach tego typu, walka nie stanowi najważniejszego aspektu zabawy. Jest ona bardzo trudna przy tak ograniczonych środkach (witalność obcych, ograniczona amunicja), zatem często jedynym wyjściem jest ucieczka. Kompleks kolonialny gracz przemierza poprzez docieranie do kolejnych lokacji oraz poszukiwanie nowych informacji na temat nieoczekiwanego incydentu.

Dostępna jest również wersja na urządzenia przenośne (Android i iOS).

Screeny z Dead Space (MOB)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosJackyX   @   11:54, 27.01.2012
Ostatnio kupiłem pierwszą część Dead Space, i choć nie jest to tak dopracowana gra jak dwójka, w którą grałem dłuższą chwilę, to naprawdę jest to solidny tytuł. klimacik jak z obcego, fajne bronie, fajne monstra - ogólnie super!
0 kudosguy_fawkes   @   23:37, 04.10.2014
Nareszcie, jakiś rok po zakupie, udało mi się zabrać za ten tytuł. Nie jest to wbrew pozorom port znanej z dużych platform "jedynki", a osobna historia z inną postacią, do której nawiązania znalazły się w Dead Space 2.
Sterowanie niby przystosowano do ekranu dotykowego, ale dla mnie gra w ten sposób to nadal utrapienie, zwłaszcza w tytuł, gdzie liczy się szybkie reagowanie na zagrożenie. Największy problem sprawia nagromadzenie blisko siebie interaktywnych, malutkich elementów uruchamiających konkretne akcje (kliknięcie wyświetlacza przy broni przeładowuje ją, z kolei stuknięcie urządzenia na plecach odpala stazę, zaś dwukrotne pacnięcie pleców obraca postać o 180 stopni). Przy małym wyświetlaczu, jakim dysponują komórki i nieco mniej smukłych palcach co rusz człowiek się wkurza, że odpala się niewłaściwa akcja, co może stanowić o być albo nie być protagonisty.
Atmosfera miejscami jest całkiem gęsta i sugestywna, choć z uwagi na przenośny charakter ciężko o odpowiednią wczuwkę w tramwaju czy w autobusie. Naturalnie znów walczymy z nekromorfami, okazjonalnie z tymi większymi, dostając też nową zabawkę, choć niezbyt poręczną. Summa summarum smartfonowy Dead Space uzupełnia pewne wątki z historii uniwersum, ale jeśli ktoś go nie pozna, straci niewiele. Generalnie chętnie zagrałbym w to raz jeszcze, ale już na normalnej platformie, nie wkurzając się na sterowanie.