Tomb Raider (PSX) - okladka

Tomb Raider (PSX)

Premiera:
03 listopada 1996
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (19)Gram (3)Ukończone (8)Kupię (0)

Opis Tomb Raider (PSX)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 13h 20min

+ czaswięcej

Tomb Raider jest zręcznościową grą akcji, w której gracz wciela się w piękną panią archeolog - Larę Croft. W jej skórze przemierza on starożytne katakumby, kompleksy tuneli i pieczary, gdzie wszędzie unosi się tajemnicza atmosfera magii, dawnych legend i artefaktów.

Początek wielkiej przygody nie jest szczęśliwy, bowiem w czasie górskiej wędrówki z ojcem, Lara zostaje rozdzielona ze swym rodzicielem i pozostaje sama. Zdana na własne siły, spryt i iście niesamowite zdolności akrobacji, kontynuuje drogę do celu, w jakim tu przybyła. Są nim poszukiwania artefaktu zwanego Scion spoczywającego w nienawiedzonym grobowcu Qualopeca.

Esencją zabawy jest docieranie do miejsc zgoła niedostępnych poprzez wspinaczkę i gimnastyczne ewolucje na krawędzi życia. Ta niesamowita przygoda wypełniona jest po brzegi także logiczno-zręcznościowymi zagadkami, w których rozwiązaniu przeszkadzają przeciwnicy - wilki, nietoperze, niespotykane gady.

Lara Croft w walce potrafi operować bronią palną, co bardzo często ratuje ją z opresji. Zawsze nosi przy sobie dwa pistolety, słynne "czterdziestki piątki", ale znajdzie też strzelbę, a nawet pistolet maszynowy micro Uzi.

Wszystko to w trójwymiarowej oprawie graficznej, jaką oferuje Tomb Raider. Szczególnie okazale prezentuje się postać i animacje głównej bohaterki. Na sam jej model, programiści spożytkowali ponad 5000 polygonów.


Wkład w encyklopedię mieli:   mikhail01,
PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosWilczuch   @   22:13, 08.01.2010
Jedna z najlepszych gier przygodowych w jakie grałem. Szkoda że next genowe TR'y utraciły klimacik, ale nie są złe. Poza tym mamy Uncharted Uśmiech
0 kudosRJ_romario   @   09:20, 21.09.2011
Dla mnie TR1 była najlepszą częścią serii, dwójka też wspaniała następne (3,4,5) już jakoś mnie nie rajcowały.
0 kudosmikhail01   @   15:36, 08.07.2013
Przechodziłem to z początku bez karty pamięci. Z początku-niezła frajda, ale po paru dniach zaczęło mnie wkurzać przechodzenie tych samych poziomów mimo że robiłem to w rekordowych czasach. Odłożyłem grę do czasu kupienia karty(a właściwie własnej konsoli z kartą) i dopiero wtedy ukończyłem ją w całości. Do dziś zajmuje honorowe miejsce na półce. Uśmiech
0 kudoshubert5002   @   17:21, 29.10.2013
Ahh ta gra Uśmiech
To nawalanie do psów i do niedzwiedzi :3
So sweet