Final Fantasy V (PSX) - okladka

Final Fantasy V (PSX)

Premiera:
19 marca 1998
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Final Fantasy V (PSX)
DevMat @ 15:31 07.12.2011
"DevMat"

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Final Fantasy V to piąta cześć cyklu niezwykle popularnego jRPG. Pierwotnie gra została wydana w 1992 roku na platformę Nintendo Super Famicom, a następnie doczekała się konwersji na Sony PlayStation oraz Game Boy Advance.

Pewnego dnia nieopodal zamku Tycoon spada nieznany meteoryt. Niedługo później przestaje wiać wiatr, który od tysiącleci zapewnia byt wielu mieszkańcom. Nie zastanawiając się długo, król wyrusza do Świątyni Wichrów, aby zbadać czy kryształ odpowiedzialny za powiew powietrza nie został uszkodzony. Niestety szybko ginie o nim słuch, a jego córka, Lenna Charlotte Tycoon, próbując odnaleźć ojca wpada w pułapkę goblinów. Wtedy do akcji wkracza Bartz Klauser – ratuje on księżniczką i razem z nią wyrusza w wyprawę ratunkową władcy. Wkrótce dołącza do nich jeszcze dwóch członków. Teraz grupa ta musi zbadać sprawę tajemniczego zła. Jednak nawet oni nie byli w stanie wyobrazić sobie jaka ich przygoda będzie długa i niebezpieczna…

Mechanika rozgrywki polega głównie na prowadzeniu walk z przeciwnikami i udoskonalaniu swoich postaci. Podczas zabawy możemy zdecydować jaką drogę obierze nasz heros. Mamy do dyspozycji aż 22 różnego typu klas. Oczywiście nic nie szkodzi na przeszkodzie aby nieco pomieszać w umiejętnościach i stworzyć czarodzieja władającego mieczem lub na odwrót – wojownika wtajemniczonego w czarną magię.

Wszystkie potyczki prowadzone są w systemie turowym. Kolejny raz pojawia się tzw. ATB (Active Time Battle) - umieszczony obok każdej z postaci wskazuje za jaki czas możemy skorzystać z mocy tego konkretnego bohatera. Szybkość ładowania paska zależy od zwinności jaką posiada dana osoba.

W grze nie brakuje „super bossów”. Są to najmocniejsi a tym samym najbardziej wymagający przeciwnicy. Do ich pokonania niezbędna jest odpowiednia taktyka. Omega i Shinryu – tak się nazywają – nie są obowiązkowi do pchnięcia fabuły dalej, jednak opłaca się ich pokonać, ponieważ daje to kilka unikatowych przedmiotów.

PEGI: Od 12 lat
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?