Sniper: Ghost Warrior 3 (PC)

ObserwujMam (10)Gram (5)Ukończone (5)Kupię (8)

Sniper: Ghost Warrior 3 - wrażenia z wersji beta (PC)


Dirian @ 12:28 04.02.2017
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Wrażenia po becie? To będzie solidna gra akcji, ale nic ponadto.

Trzecia odsłona cyklu Sniper: Ghost Warrior jest "naj" pod każdym względem. To największa część serii, najładniejsza, z największym budżetem. Czy to jednak wystarczy, by wyjść poza pewne ramy przeciętności, do jakich przyzwyczaił nas snajperski cykl od CI Games? Po ograniu wersji beta mam mieszane uczucia.

W testowym buildzie gry twórcy udostępnili nam pewien wycinek otwartego terenu i dwie misje do wykonania. Zaczynamy za kółkiem samochodu i już na początku jesteśmy atakowani takim sobie systemem prowadzenia wozu, co nie wróży dobrze z punktu widzenia dalszej rozgrywki, bo samochodem będziemy tu jeździć, zdaje się, sporo. Element ten jest o tyle nieciekawy, że wóz prowadzi się jakoś tak... nudno. Przez te około półtorej godziny, bo tyle gdzieś zajęło mi zaliczenie bety, miałem wrażenie, jakby pojazd służył tylko do dojeżdżania z naszej wypadowej kryjówki w okolice miejsca, w jakim musimy wykonać przydzieloną nam misję.

Mam wobec tego spore obawy, czy twórcy aby na pewno dobrze wykorzystali potencjał otwartego świata gry. Ciężko ocenić mi to po becie, ale coś mi się wydaje, że możemy nie mieć w nim zbyt wiele do roboty. Udostępniony fragment lokacji był czymś w rodzaju położonego w pagórkowatym terenie lasu, opanowanego przez militarną organizację, naprzeciwko której staje nasz bohater. Wiecie, tu jakaś placówka badawcza, pełna uzbrojonych gości z karabinami, tam zajęte przez wojsko małe zrujnowane osiedle lub to, co z niego pozostało. Pomiędzy tym wszystkim mamy drzewa i jakieś pojedyncze ruiny. Oprócz głównych misji, nie ma tu więc zbyt wiele do zrobienia. Trochę wzorem Wiedźmina 3, na mapie mamy garść pytajników, wskazujących na, według twórców, ciekawe punkty. Tyle że na tym podobieństwa do przygód Geralta się kończą, bo po podejściu do nich z reguły napotykamy małe obozowisko wroga, po oczyszczeniu którego możemy zabrać sobie jakieś graty; albo punkt zapisu. Generalnie, nic nadzwyczajnego...

Zanim wyruszyłem na pierwszą misję, odwiedziłem bazę wypadową protagonisty, która znajdowała się w jaskini. Tam czekał na mnie laptop, z którego mogłem rozpocząć jedno z dwóch dostępnych zadań (w dowolnej kolejności), skrzynka z bronią, łóżko do "przewijania czasu" i stół z narzędziami do wytwarzania rozmaitych gratów. W bazie możemy zakupić za zdobywaną podczas rozgrywki walutę nową broń i rozmaite gadżety, jak tłumiki, różne rodzaje nabojów, granatów oraz elementy kamuflażu. Część rzeczy uda nam się wytworzyć jeżeli dysponujemy odpowiednimi surowcami. Są to np. apteczki czy ładunki C4.

Przed każdą misją możemy się więc uzbroić, zależnie od tego, czego potrzebujemy. Tutaj pojawia się jednak problem, bo brakuje czegoś w rodzaju wywiadu przed kolejnymi zleceniami praz podpowiedzi odnośnie tego, co by się nam przydało. W jednej z misji potrzebowałem - przykładowo - wspomnianego C4 do wysadzenia podłogi, ale go nie zabrałem ze sobą, bo nie miałem pojęcia, że mi się przyda. Podobnie było z karabinem snajperskim - nie miałem pojęcia czy wziąć model spisujący się lepiej na dalsze odległości, czy może inny, pokazujący swój potencjał przy celach znajdujących się bliżej. Jeżeli chodzi o wybór broni, to w becie mogliśmy sprawdzić kilka pukawek i całkiem sporo rozmaitych gadżetów, jak granaty oraz latający dron. Oby w finalnej wersji było tego jeszcze więcej.

Screeny i filmy z Sniper: Ghost Warrior 3 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   13:35, 05.02.2017
Nawet jeśli, to gra jednak powinna chodzić dobrze na HDD.
0 kudosDirian   @   13:43, 05.02.2017
Jasne, ale nie zapominajmy, że to beta.
0 kudosshuwar   @   14:08, 05.02.2017
Tak, tylko że do premiery już niedaleko i czasu na poprawni nie wiele.
0 kudosdarkslide16   @   16:50, 05.02.2017
Cytat: shuwar
Mój GTX 770 jest na odpalenie menu za słaby?


Jak zaczną robić gry gdzie GTX 770 będzie za słaby na odpalenie menu w grze, to będzie czas kiedy mój PC poleci za okno SzczęśliwySzczęśliwy
0 kudosshuwar   @   18:40, 05.02.2017
Cytat: darkslide16
Jak zaczną robić gry gdzie GTX 770 będzie za słaby na odpalenie menu w grze
No kiedy u mnie menu odpala się z 2 - 3 sekundy Uśmiech
0 kudoslopas   @   19:26, 09.02.2017
Ja po przejściu bety mam wrażenia pozytywne wiadomo to jest beta więc i tak wersja finalna będzie bardziej dopracowana niż ta w którą mieliśmy okazję grać. Zapisywanie gry tylko w niektórych punktach ma swoje plusy i minusy ale to kwestia gustu więc różnie można do tego podchodzić. Ja czekam na premierę i pewnie zagram jakoś kilka dni po. Wiadomo poczekam sobie na jakieś recenzje i wtedy się okaże, póki co na pewno planuję kupić i zagrać. U mnie było czasem coś nie tak z teksturami.
0 kudosAndy10   @   21:28, 09.02.2017
Byłem zapisany, pograłem i jestem zadowolony. Zdecydowałem się, że kupię, bo mimo błędów podobało mi się. Zresztą po to jest beta, żeby można było wskazać niedoróbki. Mają czas, więc nie widzę większych powodów do obaw.
0 kudosshuwar   @   21:55, 09.02.2017
Nie wiem czy słusznie... ale te ostatnie dwa posty zalatują reklamową manipulacją producenta Dumny Poirytowany
0 kudosJackieR3   @   00:20, 10.02.2017
Oj tam .Znowu jakąś spiskową teorię dziejów wietrzysz ? Zdziwiony To po prostu dobra gra ,ze świetną fabułą,genialnym gameplayem i mnóstwem frajdy.City Interaktive z tego słynie. Szczęśliwy
0 kudosRythmstick   @   17:34, 16.02.2017
Cytat: Andy10
Byłem zapisany, pograłem i jestem zadowolony. Zdecydowałem się, że kupię, bo mimo błędów podobało mi się. Zresztą po to jest beta, żeby można było wskazać niedoróbki. Mają czas, więc nie widzę większych powodów do obaw.


Zgadzam się z Tobą. Gra nie jest idealna, trzeba jeszcze popracować trochę nad optymalizacją, ale do premiery pozostało jeszcze wiele czasu. Ja już nie mogę się doczekać!!!
0 kudosAndy10   @   20:32, 16.02.2017
No pewnie. Zresztą przy beta testach to należy skupić się na tym, czy wrażenia są pozytywne, czy dobrze się grało, czy misa wciągnęła. Ja na wszystkie te pytania odpowiedziałem sobie tak, dlatego jestem tak dobrze nastawiony.
0 kudosDiscordia   @   12:37, 19.02.2017
Jak dla mnie wrażenia są pozytywne. System strzelania miodzio, tylko te skoki fps przy ładowaniu.. Optymalizacyjnie trzeba poprawić, ale akurat ta kwestia to standard przy wielu produkcjach. Dla mnie najwazniejsze jest to że SI jest przednia, wrogowie nie są ślepi czy ułomni, każdy alarm skutkował przybyciem dwóch trzech typów, strzelając do nich jak Rambo miałem nikłe szanse. Ogólnie to co mi się średnio podobało to prowadzenie samochodu, ewentualnie jeszcze wspinaczka, taka troche nienaturalna. Beta dała dużo informacji zwrotnej zwłaszcza już po kilku godzinach od udostępnienia kluczy był już patch. Ja i tak teraz gram w SE4 inna gra totalnie, ale też przyjemna Uśmiech
0 kudosjudas666   @   13:29, 19.02.2017
Nie będę udawał, że gra jest gotowa do wypuszczenia. Nie brakuje tutaj niewielkich niedociągnięć, które jeśli pozostałyby w takiej ilości złożyłyby się na jeden poważny problem - z większością rzeczy coś jest lekko nie tak. To by straszliwie irytowało. Ale nie natrafiłem na nic, z czym CIG nie powinien poradzić sobie w przeciągu 2 miesięcy, więc jeśli wezmą się do roboty, to wyjdzie gierka z naprawdę dużym potencjałem. Z poprzednimi częściami nie ma nawet co porównywać - skok jakościowy jak ze Śnieżki na Everest Uśmiech
0 kudosSpiritofBulanda   @   17:14, 21.02.2017
Cytat: judas666
Nie będę udawał, że gra jest gotowa do wypuszczenia. [...] Ale nie natrafiłem na nic, z czym CIG nie powinien poradzić sobie w przeciągu 2 miesięcy, więc jeśli wezmą się do roboty, to wyjdzie gierka z naprawdę dużym potencjałem. Z poprzednimi częściami nie ma nawet co porównywać - skok jakościowy jak ze Śnieżki na Everest Uśmiech
I bardzo dobrze, ze nie udajesz;) bo jest jak jest, czyli tak jak piszesz dalej - 2miesiące to niby niewiele, ale powinno wystarczyć. A od Śniezki łapy precz!
0 kudoscharunus   @   01:41, 22.02.2017
Zostawiając Śnieżke na boku Uśmiech ) - istotnie jest raczej tak, że te dwa miesiące zapewne ( i oby!) producent wykorzysta. Jeśli uda sie w pełni przeszlifować trójkę pod kątem tego, co pokazały testy, to będzie szlagier, Jesli nie, to nie bedzie. rachunek jest prosty jak swiński ogon;) MLim zdaniem będzie ok. Na testy sie zdecydowali przeciez dokładnie w tym celu a nie po to, by po prostu cokolwiek zrobić. Proste.
Dodaj Odpowiedź