System reputacji - wiki Xbox One


Podstawą systemu reputacji na łamach konsol Xbox 360 i Xbox One są specjalne punkty graczy, zwane Gamerscore (G). Aby je gromadzić, należy po prostu grać w gry. Każda z nich posiada osiągnięcia, czyli różne mniejsze i większe cele, których realizacja powiększa pulę punktów. Oczywiście ich liczba zależna jest od skomplikowania danego osiągnięcia. Im trudniej jest je zdobyć, tym więcej punktów trafia na nasze konto.

Wszystkie gry wydane dla Xboxa 360 po 1 lutym 2007 roku muszą oferować 1000G, a dodatkowe 250G mogą udostepnić w późniejszym terminie w ramach różnych dodatków oraz rozszerzeń. Regulacja została narzucona przez firmę Microsoft, aby ujednolicić ofertę i sprawić by gracze, kupując gry na ich platformy, wiedzieli czego się spodziewać. Jeśli chodzi o gry dedykowane usłudze Xbox Live Arcade, każda produkcja musi mieć osiągnięcia o łącznej wartości 200G, natomiast w formie DLC deweloper, tudzież wydawca, jest w stanie umożliwić zdobycie dodatkowych 50G. Łącznie zatem gry pudełkowe są w stanie zaoferować 1250G, a gry Arcade 250G.

W maju 2007 roku, na rynek trafiło komputerowe Halo 2, które jako pierwsze w historii usługi Games for Windows Live zaoferowało osiągnięcia oraz punkty G.

Xbox One pozwala gromadzić punkty oraz osiągnięcia nie tylko w grach, ale również za oglądanie filmów oraz korzystanie z innych, niekoniecznie rozrywkowych aplikacji. Microsoft zapowiedział też inne zmiany, niemniej jednak, na chwilę obecną wszelkie informacje to plotki i spekulacje. Wiadomo jedynie, że na reputację gracza wpływ będzie miała opinia innych użytkowników - będzie ona realizowana za sprawą specjalnych ocen. Co ważne, reputacja z Xboxa 360, nie przejdzie na konto Xboxa One i odwrotnie. Osiągnięcia będą połączone, ale sama reputacja będzie odrębna.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 1810 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?