Syberia 3

ObserwujMam (11)Gram (7)Ukończone (4)Kupię (39)

Syberia 3 - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:20 kwietnia 2017
Premiera polska:20 kwietnia 2017
Producent:Microids/Anuman Interacti...
Wydawca:Microids/Anuman Interacti...
Dystrybutor:CDP
Gatunek:Przygodowa

Fabuła

 

Syberia 3 – jak miało to miejsce w dwóch poprzednich odsłonach serii – znów pozwala wcielić się nam w postać amerykańskiej prawniczki, Kate Walker. Akcja gry rozpoczyna się już po wydarzeniach widzianych w drugiej części. Dogorywającą Kate pośród zamieci odnajduje migrujący lud Jukoli, który pomaga śnieżnym strusiom w dotarciu do ich ziemi świętej w celu rozmnażania gatunku.

Niestety, ich nawigator oraz przewodnik – Kurk – musi czekać w szpitalu w miasteczku Valsembor na protezę nogi, gdzie trafia również Kate. Nowojorska prawniczka stawia czoła doktorowi Mangolingowi oraz Oldze Jefimowej – głównej antagonistce. Dzięki podstępowi udaje się jej uciec ze szpitala i trafić do rozbitego w okolicy obozu Jukoli. Bohaterka pomaga przesympatycznym tubylcom w oczyszczeniu wody niezbędnej dla ich świętych strusi, a także zdobywa przepustkę do lokalnego miasteczka – Valsemboru. Tam panna Walker musi odnaleźć Steinera, który skonstruuje protezę Kurkowi.

W międzyczasie Kate zajmuje się sprawą transportu Jukoli do Baranour – jezioro będące na trasie świętej wędrówki tej zimy nie zamarzło i należy znaleźć alternatywę. Jest nią kapitan Obo i jego statek – Kryształ. Walker pomaga kapitanowi wyjść z psychicznej zapaści po zawaleniu zadania sprowadzenia ocalałych z nuklearnej katastrofy w sąsiednim miasteczku przygotowuje parowiec do trasy.

Nie bez przeszkód, ale ostatecznie Kate Walker dociera z powrotem do szpitala, który okupowany jest przez wojskowych – sojuszników Olgi Jefimowej. Bohaterka ratuje Kurka z rąk oprawców i sprowadza go do swojego plemienia.

W trakcie przeprawy przez jezioro, legendarna poczwara zamieszkujące jego głębiny budzi się z letargu i atakuje statek. Kapitan Obo poświęca się i wypływa w szalupie ratunkowej, by odciągnąć stwora i pozwolić na kontynuowanie podróży.

W końcu Kate wraz z plemieniem Jukoli trafia do Baranour – skażonego przez promieniowanie parku rozrywki. Dzięki pomocy samych Jukoli, a także Kateriny Viktorovnej - wdowie po jednym z mieszkańców Baranour – udaje się sprowadzić statek na stały ląd, dzięki czemu święte strusie mogą opuścić pokład, a także tchnąć życie Oskara w jeden z dobrze zachowanych automatów.

Kolejnym przystankiem na trasie migracji Jukoli jest pobliże stadionu Olimpia, na terenie którego znajduje się świątynia – skryta pod betonem i stalowymi rusztowaniami olimpijskiego budynku. Zapiski poprzedniego duchowego przewodnika, Khana Ti Kaha, które przechowywała jego córka, pomogły Kate zlokalizować ukryte pod starym basenem święte miejsce.

Po wielu perturbacjach i przygodach Kate bezpiecznie doprowadziła Jukoli do granicy z Jakhastanem, gdzie znajduje się finał ich migracji – święte stepy. Ostatnim krokiem jest uzyskanie pozwolenia na przejście przez jukolskiego Strażnika, który żyje po drugiej stronie granicy – po spełnieniu jego dwóch warunków – przesłaniu wódki dla duchów oraz nadaniu specjalnego sygnału za pomocą pradawnego pieca – karawana rusza przez ostatnią prostą.

Niestety, w tym samym czasie odnajduje nas Olga Jefimowa wraz z oddziałem wojskowych. Migracja Jukoli dochodzi do skutku, Kurk wraz z Ayawaską i resztą przechodzą przez granicę z Jakhastanem, ale Kate zostaje pojmana, a Oskar zneutralizowany.Tryby rozgrywki

Syberia 3 to gra przygodowa point & click, reprezentująca jednak nowoczesny nurt tego wiekowego gatunku. Celem rozgrywki jest pokonywanie zaprojektowanych przez deweloperów zagadek logicznych – które pozwalają ruszyć fabułę do przodu i jednocześnie odblokowywać kolejne lokacje – oraz rozmowy z postaciami niezależnymi. Gra została zaprojektowana w pełnych trzech wymiarach, zatem po odwiedzanych miejscach możemy poruszać się w pełni swobodnie.

Dzięki temu pojawiły się również wykorzystujące tę technologię łamigłówki, polegające na zyskaniu dodatkowej przestrzeni – chodzi o manualne umiejętności gracza, czyli np. chwycenie odpowiednim przyciskiem kabelka i wpięcie go do odpowiedniego miejsca. Nie wystarczy już połączyć dwóch przedmiotów, musimy jeszcze wykonać – nie zawsze, ale w większości przypadków – z nimi dodatkową interakcję.


Autorzy wiki:

Materdea
edytował(a): 73 razy   ●   zmienił(a): 59699 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?