Tyranny

ObserwujMam (8)Gram (3)Ukończone (3)Kupię (1)

Tyranny - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:10 listopada 2016
Premiera polska:10 listopada 2016
Producent:Obsidian Entertainment
Wydawca:Paradox Interactive
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:RPG

Fabuła

Tyranny opowiada o losach Stanowiciela (postaci kreowanej przez gracza) - człowieka w armii Hegemona - który odpowiada za przestrzeganie woli tytułowego tyrana na podbitych przez niego ziemiach.

Historię możemy rozpocząć od przedwstępu – Podboju. W nim – na interaktywnej mapie – podejmujemy decyzje na wiele lat przed właściwą rozgrywką. Wybory dotyczą przede wszystkim spraw związanych z wcześniejszymi podbojami Kyrosa, a które będą oddziaływały na relacje z niektórymi bohaterami niezależnymi w związku z np. przydzieleniem ostatnich sztuk broni dla jednej z frakcji, a pominięcie drugiej.

Na samym początku jesteśmy postawieni przed zadaniem ogłoszenia Edyktu Hegemona (swoistego dekretu, którego niewypełnienie wiąże się z automatycznymi konsekwencjami zawartymi w dokumencie) przed Archontami prowadzącymi podbój Terasów – Wojny oraz Tajemnic – który mówi, że jeśli nie uda się nam zdobyć Studni Vendriena z rąk zbuntowanych tubylców w przeciągu paru dni, wszyscy zginą.

Rozpoczynamy zatem szereg zadań zlecanych nam przez Wzgardzonych oraz Szkarłatny Chór, które w końcu prowadzą nas do zaatakowania cytadeli, przełamania Edyktu oraz aktywowaniu pierwszej z czterech Wież dostępnych w całych Terasach – Wieży Górskiej.

W międzyczasie eskalacja konfliktu pomiędzy Archontami nastąpiła do tego stopnia, że w Terasach wybuchła wojna domowa. To także moment na wybór sojusznika (Wzgardzeni, Szkarłatny Chór lub Niezłomni – rebelianci) lub pozostanie bezstronnym Stanowicielem!

Koniec końców zostajemy wysłani z misją odszukania córki Grobowego Ash’a, Amelii. W zależności od obranej ścieżki w różny sposób zdobędziemy informację o jej miejscu pobytu. Tak czy owak w końcu dotrzemy do Wyłomu w Starych Murach, gdzie naszym zadaniem jest odszukanie Insygniów Niezłomności – tylko one pozwolą przejść do Kamiennej Strażnicy, która odgrodzona jest niezakończonym przez lata Edyktem Burz.

Na miejscu okazuje się, że Amelia urodziła dziecko Młodszemu Regentowi, synowi Starego Regenta – jego śmierć miała przypieczętować zakończenie Edyktu Burz. Stajemy przed dylematem zabójstwa córki dowódcy Wzgardzonych lub ominięcia problemu „kruczkiem prawnym”.

Naszym następnym celem jest Płonąca książnica, w której szaleje kolejny z Edyktów Hegemona – Edykt Ognia. Oprócz tego, że musimy go przerwać, naszym drugim z celów jest zdobycie Cichego Archiwum, skrywającego niewyobrażalne pokłady wiedzy. W trakcie eksploracji na wpół zniszczonej budowli szukamy fragmentów kodu do odblokowania magicznej bariery strzegącej meritum naszej sprawy w tym miejscu. W końcu jednak zdobywamy dostęp do podziemi Książnicy i stajemy przed dylematem zatrzymania Cichego Archiwum – które de facto jest pergaminem – lub zniszczenia go.

Ostatnim celem jest pozbycie się Kopca – starożytnego Archonta zaklętego w skale w Kamiennym Morzu, który jest przyczyną ostatniego Edyktu – Edyktu Kamienia. Pomagamy czarownikom w odprawieniu odpowiedniego rytuału, który ostatecznie przepędzi Kopca, a nam pomoże to w „przyjęciu” kolejnej magii Hegemona.

Wojna domowa między Archontami wkracza w decydującą fazę. Otrzymujemy informację, że właśnie idzie atak na naszą główną wieżę w Studni Vendriena – Wieżę Gór. Dzięki mocy zgromadzonej poprzez przełamywanie kolejnych Edyktów rezonator na szczycie mógł się uaktywnić, dzięki temu sami możemy rzucać własne Edykty. Wybieramy jeden z przyswojonych i karzemy oponentów czekających na nas pod budowlą.

Nasze wszystkie dotychczasowe działania zwróciły uwagę samego Hegemona, który wydał ostatni ze swoich dokumentów – dekret o hegemonicznej władzy w Terasach. Tylko jeden Archont może rządzić terytorium, na którym do tej pory operowaliśmy. Dzięki albo naszej potędze, czyli likwidując kolejnych – już – wrogów, a niedawno sojuszników, albo dyplomacji – zmuszanie ich do poddaństwa – podporządkowujemy sobie ostatnie przeszkody przed ogłoszeniem się Hegemonem w Terasach.

Kyros, którego potęga została zagrożona, wysyła na nas swoją armię kroczącą z Królestwa Północy. Na szczęście wcześniej otrzymujemy stosowne ostrzeżenie, przez co ubiegamy go i wydajemy kolejny Edykt – tym razem na siedzibę oryginalnego Hegemona. W tym momencie wypowiadamy mu otwartą wojnę! Ta będzie zapewne motywem przewodnim drugiej części Tyranny, ponieważ historia w tym momencie się ucina!Tryby rozgrywki

Tyranny to gra z gatunku cRPG, w której głównym zadaniem jest rozwijanie bohatera oraz własnej drużyny, wykonywanie zadań zlecanych przez innych bohaterów niezależnych i odkrywanie fabuły. W Tyranny własnoręcznie tworzymy kierowaną sylwetkę, przydzielając jej klasę (np. wojownik) oraz rasę (np. człowiek). To, na jakie zdefiniowane już wcześniej opcje zdecydujemy się, będzie w pewien sposób określało nasze wstępne atrybuty oraz styl gry.


Autorzy wiki:

Materdea
edytował(a): 101 razy   ●   zmienił(a): 83398 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?