Dishonored 2

ObserwujMam (14)Gram (3)Ukończone (6)Kupię (20)

Dishonored 2 - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:11 listopada 2016
Premiera polska:11 listopada 2016
Producent:Arkane Studios
Wydawca:Bethesda Softworks
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:Akcja

Fabuła

Fabuła Dishonored 2 przenosi nas do wydarzeń, które mają miejsce piętnaście lat po historii, ukazanej w pierwszej części serii. Emily Kaldwin objęła tron, po tym jak Corvo Attano oczyścił swoje imię i znalazł prawdziwego zabójcę matki dziewczyny.

Pod rządami Emily Dunwall radzi sobie bardzo dobrze. Corvo nie wierzy jednak w to, że wszystko zawsze będzie idealne, a w związku z tym decyduje się wyszkolić dziewczynę, aby potrafiła się obronić przed ewentualnymi próbami zabójstwa.

Sytuację komplikuje seryjny morderca zwany Zmorą Korony, który pozbywa się powoli przeciwników Emily, zwracając w ten sposób całą uwagę na dziewczynę oraz jej ojca, Corvo. Wszyscy uważają, że to właśnie oni stoją za morderstwami. Duet jest w zasadzie odosobniony i pozbawiony wsparcia.

Podczas ceremonii mającej za zadanie upamiętnienie cesarzowej Jessamine Kaldwin, pojawia się diuk Luca Abele z Serkonos, a w jego towarzystwie jest wiedźma Delilah Copperspoon, która podaje się za starszą przyrodnią siostrę Jessamine i prawdziwą dziedziczkę tronu.

Ludzie diuka przypuszczają atak, zabijając straż Emily. Delilah natomiast atakuje w tym momencie Corvo, ogłuszając go i odbierając mu jego wyjątkowe umiejętności. W tym momencie gracz może zdecydować co chce zrobić. Czy chce przejąć kontrolę nad Emily czy Corvo.

W zależności od podjętej decyzji, niewybrana postać zostaje przemieniona przez Delilę w posąg. Gracz traci natomiast przytomność, a po chwili budzi się zamknięty w pokoju Emily. Musi się w tym momencie spróbować wydostać z wieży Dunwall, a następnie trafić na statek zwany Groźną Wręgą. Czeka na nim Meagan Foster - kobieta, która będzie mu pomagać w realizacji kolejnych zadań. Statek staje się w tym momencie swoistą bazą wypadową.

Groźna Wręga wypływa w stronę Karnaci, a w międzyczasie gracz spotyka się z tajemniczą postacią, Odmieńcem, który oferuje pomoc. Może on dać protagoniście rozliczne umiejętności specjalne - ponownie trzeba zdecydować. Tym razem czy chce się grać wyłącznie z wykorzystaniem siły własnych mięśni oraz wyposażenia czy może robić użytek z wyjątkowych mocy protagonistów.

Po dotarciu do Karnaci przekonujemy się, że miasto mocno podupadło. Rządzi w nim korupcja oraz chciwość, jakby tego było mało, wszędzie słyszymy brzęczenie groźnych insektów. Ich liczba rośnie lub maleje w zależności od tego, jak gramy. Im większy chaos za sobą zostawiamy, tym bardziej krwiożercze stają się owady.

Od tego momentu przygoda głównego bohatera rozkręca się na dobre...Tryby rozgrywki

Dishonored 2 oferuje tylko jeden tryb zabawy: kampanię fabularną, którą rozegrać możemy wyłącznie samodzielnie. Co istotne, do wyboru mamy dwóch bohaterów: Corvo i Emily. Obaj dysponują odmiennymi umiejętnościami specjalnymi, a ponadto nieco różnią się ich wątki fabularne.

Aby mieć pełny pogląd na wydarzenia, które mają miejsce w grze, trzeba ją ukończyć więcej niż jeden raz. Zachętą do tego są również bardzo rozbudowane lokacje, pełne alternatywnych dróg progresji oraz poukrywanych ścieżek. Do celu zawsze prowadzi więcej niż jedna droga.

Jakby tego było mało, Dishonored 2 da się ukończyć bez zabijania choćby jednego przeciwnika. Jeśli grającemu się to uda, otrzymuje specjalne osiągnięcie / trofeum. Wymaga to jednak niesamowitej cierpliwości oraz samodyscypliny. W niektórych fragmentach gry bardzo ciężko jest przetrwać bez wdawania się w pojedynki.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 104 razy   ●   zmienił(a): 220471 znaków
Dirian
edytował(a): 17 razy   ●   zmienił(a): 6352 znaki
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?