AMD współpracuje przy konsolach następnej generacji?

Korporacja pomaga zarówno Sony, jak i Microsoftowi.

bigboy177 @ 13:10 14.09.2018
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, xbox one

Obecna generacja konsol, przynajmniej jeśli mówimy o Xboksie One oraz PlayStation 4, korzysta z jednostek centralnych oraz kart grafiki opracowanych przez firmę AMD. W przypadku sprzętu next-genowego będzie najpewniej dokładnie tak samo.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, AMD podpisało długoterminowe umowy zarówno z Microsoftem, jak i Sony, w ramach których korporacja dostarczy prawdopodobnie podzespoły do platform kolejnej generacji. Nie są to oczywiście potwierdzone doniesienia, ale wypowiedź szefowej AMD, Lisy Su, pozwala nam snuć takie domysły.

Najpierw Su powiedziała co nieco na temat Microsoftu oraz technologii chmury, którą AMD pomaga wdrożyć:

"Doceniamy nasze partnerstwo z kluczowymi klientami. Microsoft jest liderem, szczególnie jeśli chodzi o Windowsa. Połączyliśmy też z nimi siły w przypadku konsol. Myślę, że mamy wizję tego, gdzie zmierza technologia chmury i pracujemy z nimi bardzo ściśle".

Ba następnie podkreślić, że na chmurze kolaboracja się nie kończy. Obejmuje ona także konsole oraz wymagania poszczególnych firm, w tym przypadku Sony i Microsoftu. Obie mają bowiem inne podejście, a AMD jest kluczowym partnerem przy wprowadzaniu ich w życie.

"Myślę, że unikatowym jest to, iż współpracujemy zarówno z Sony, jak i Microsoftem przy ich konsolach, a obie firmy mają swój własny tajemniczy składnik, przy którym pomagamy".

Z dotychczasowych plotek wynika, że Sony na potrzeby PlayStation 5 wykorzysta technologię Ryzen oraz architekturę Navi. Na razie nie są to jednak doniesienia potwierdzone, a zatem trzeba uzbroić się w cierpliwość i na takowe wyczekiwać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   12:21, 19.09.2018
O PS 5 gadano gdy pojawił się niewypał o nazwie PS4...