Fumito Ueda, twórca Shadow of the Colossus, przygotowuje kolejny duży projekt

Jego studio jest niezależne, ale małe gry indie pana Uedę nie interesują.

bigboy177 @ 10:14 14.09.2018
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

W najnowszym wydaniu Weekly Famitsu pojawił się interesujący materiał dotyczący słynnego Fumito Uedy. Projektant takich tytułów, jak Shadow of the Colossus oraz The Last Guardian pracuje nad swoim najnowszym przedsięwzięciem. Mimo że robi to niezależnie, nie dostaniemy małej gry indie.

Redakcja Gematsu przygotowała tłumaczenie wspomnianego tekstu, z którego wynika, że studio GenDesign przygotowuje w tym momencie prototypy różnych pomysłów na grę. Po tym, jak deweloperzy wybiorą jeden, opracują do niego zasadniczą mechanikę rozgrywki, a następnie ruszą dalej. Całość zostanie zrealizowana z rozmachem charakterystycznym dla Uedy.

"Jeśli produkcja na dużą skalę nas zainteresuje, istotnie powiększymy nasz system tworzenia i powiększymy liczebność studia, aby była to duża gra".

Niestety w tym momencie nie wiemy nic na temat projektu. Jako że jest on we wczesnej fazie produkcji, na konkrety będziemy musieli poczekać. Ostatni tytuł Uedy, The Last Guardian, powstawał mniej więcej dekadę - trzymamy kciuki, aby tym razem poszło sprawniej.


Sprawdź także:

The Last Guardian

Premiera: 06 grudnia 2016
PS4

The Last Guardian to trzecia z kolei przygodowa gra akcji przygotowana przez Team ICO - autorów ICO i Shadow of the Colossus. Cała trylogia dostępna jest na wyłączność ko...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?