Battlefield V - twórcy zmieniają grę, by była bardziej autentyczna

Chodzi tu przede wszystkim o możliwość modyfikowania wyglądu i uzbrojenia postaci.

bigboy177 @ 20:50 12.09.2018
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Studio DICE w ostatnim czasie ostro pracuje nad zmianami w mechanice rozgrywki Battlefield V. W trakcie beta testów okazało się, że nie wszystko działa tak, jakby sobie tego życzyli gracze, a w rezultacie deweloperzy postanowili co nieco zmienić.

Jedna z najważniejszych zmian dotyczyć będzie systemu modyfikowania prowadzonej przez nas postaci. Do tej pory dało się z jego pomocą prawie bez ograniczeń zmieniać prezencję bohatera, a w trakcie tegoż procesu wykorzystywać różne, często dość egzotyczne, akcesoria. Twórcy zdecydowali się to zmienić i postawić na autentyczność oraz historyczny realizm.

"Słyszeliśmy społeczność. Wciąż patrzymy na drugą wojnę światową z perspektywy DICE, ale jak bardzo poszliśmy do przodu, jak mocno poszaleliśmy z niektórymi rzeczami?", powiedział producent gry, Andrew Gulotta.

"Słyszeliśmy społeczność, rozumiemy, że są pewne obawy o to, gdzie jest autentyczność. Chcemy, aby gracze byli podekscytowani możliwościami modyfikacji postaci przy pomocy autentycznego wyposażenia. Trochę to ograniczyliśmy. Mocno poszaleliśmy. Chcieliśmy zaoferować trochę autentyczności, to dla nas ważne, to ważne dla naszych graczy".

Powyższa wypowiedź nie oznacza całkowitej zmiany, jeśli chodzi o modyfikowanie postaci. Deweloperzy mogą w każdym momencie dodać bardziej zwariowane opcje, jeśli zażyczą sobie tego gracze.

"Niczego nie odrzucamy. Będziemy obserwować reakcje społeczności i próbować różnych rzeczy. Miło w uzbrojeniu jest to, że możemy coś udostępnić, a jeśli się nie przyjmie, to się nie przyjmie. Ale najpierw chcemy mieć autentyczność".

Premierę Battlefield V zaplanowano na 20 listopada bieżącego roku. Będzie ono dostępne na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   09:20, 13.09.2018
Za bardzo ich poniosło z tymi protezami czy elementami stroju i graczom się nie spodobało. Dobrze, że jeszcze mamy takie czasy, że konsumenci potrafią wpłynąć na decyzję twórców i to jak będzie wyglądał finalny produkt.
0 kudosTheCerbis   @   11:15, 13.09.2018
Jakiś czas temu inna śpiewka była, taka pod tytułem "mamy to gdzieś, nie chcecie to nie kupujcie". To jest przykład, że gracze MOGĄ coś zmienić, tylko wystarczy donośny głos i rozsądny portfel.