E3 '18: Devil May Cry 5 otrzyma fotorealistyczną oprawę wizualną

Twórcy zdecydowali się na nią, aby zrobić jak największe wrażenie na graczach.

bigboy177 @ 11:31 13.06.2018
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Devil May Cry 5 zostało oficjalnie zapowiedziane w trakcie konferencji firmy Microsoft na targach E3 2018. Jako że nie ujawniono wówczas zbyt wiele na temat przedsięwzięcia, główny jego projektant, Hideaki Itsuno, postanowił wziąć udział w interesującym dzienniku dewelopera.

Film znajdziecie poniżej. Z seansu dowiadujemy się między innymi, że Devil May Cry 5 będzie bezpośrednią kontynuacją Devil May Cry 4. Akcja przedstawi nam wydarzenia, które toczyć będą się kilka lat po wątku zaprezentowanym w "czwórce", a pomiędzy nimi będzie jeszcze jakaś powieść, w której Dante przekaże Nero neonowy symbol Devil May Cry.

Jak twierdzi Itsuno, ze względu na to, że Devil May Cry przez dłuższy czas pozostawało w ukryciu, twórcy chcieli zrobić na graczach możliwie jak największe wrażenie. Gra musi już na pierwszy rzut oka wyglądać efektownie i dlatego zdecydowano się na fotorealistyczną oprawę oraz mnóstwo czasu poświęcono na dopieszczenie animacji.

Devil May Cry 5 będzie grywalne w trakcie targów gamescom 2018, zaplanowanych na dzień 21 sierpnia bieżącego roku. Premiera produkcji odbędzie się natomiast wiosną 2019 roku, na PC, PS4 oraz Xboksie One.


Sprawdź także:

Devil May Cry 5

Premiera: 08 marca 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Devil May Cry 5 to powrót do głównej serii po nieszczególnie ciepło przyjętym odświeżeniu marki - DmC: Devil May Cry. Za produkcją stoi - niezmiennie od lat - firma Capco...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   11:51, 13.06.2018
Jakie to pojęcie fotorealizmu jest intrygująco względne. Gothic II też miał zaawansowaną i fotorealistyczną oprawę wizualną. ;)
0 kudosMicMus123456789   @   19:05, 13.06.2018
Widać, że fotorealizm każdy interpretuje jak chce i każdy ma inną wizję jak to naprawdę powinno wyglądać. Czasem mam wrażenie, że deweloperzy używają tego określenia tylko dlatego, że działa na wyobraźnie.