Agony - deweloperzy ocenzurowali grę

Chcieli uniknąć kategorii wiekowej "tylko dla dorosłych".

bigboy177 @ 15:06 16.04.2018
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Agony zadebiutować miało na rynku w dniu 30 marca bieżącego roku. Premierę jednak przesunięto i nie ujawniono przy okazji nowego terminu. Teraz wiemy - choć tylko połowicznie - dlaczego deweloperzy zdecydowali się na obsuwę.

Studio Madmind uznało, że Agony jest nieco zbyt "wymowne", a w rezultacie otrzyma kategorię wiekową ograniczającą jego dystrybucję wyłącznie do osób dorosłych. Ekipa postanowiła zatem delikatnie ocenzurować swoje dzieło i obniżyć kategorię wiekową. Na PC grać będziemy mogli jednak bez jakichkolwiek cięć - po zaaplikowaniu stosownej łatki.

"Wielu z Was pyta co dokładnie musieliśmy ocenzurować, obawiając się, że gra, którą wspieraliście od lat nie będzie doznaniem, na jakie czekacie. Nie chcemy wymieniać wszystkich elementów, aby uniknąć spoilerów, ale ważnym jest dla nas, abyście zrozumieli, że nie ograniczyliśmy niczego, co widzieliście w materiałach promocyjnych Agony. Nie bójcie się, pełna wersja Agony jest cięższa od tego, co widzieliście dotychczas", czytamy w oświadczeniu twórców.

Premiery Agony nadal nie ustalono, ale niebawem powinno się to zmienić, a wówczas nie omieszkamy Was powiadomić. Agony dostępne będzie na PC, PS4 oraz Xboksie One.


Sprawdź także:

Agony

Premiera: 29 maja 2018
PC, PS4, XBOX ONE

Agony to polska produkcja utrzymana w klimatach survival horroru, będąca debiutanckim projektem bydgoskiego studia Madmind. W jego skład wchodzą developerzy odpowiedzialn...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   17:15, 16.04.2018
Trochę szkoda, bez sensu że producenci konsol stosują taką polityką, ja uważam że twórcy wszelkich utworów artystycznych w tym gier powinni móc pokazywać co chcą (Po za już na prawdę skrajnymi treściami typu zabijanie na żywca ludzi itp.) w swoich dziełach.
0 kudosGuilder   @   18:09, 16.04.2018
Najważniejsze, że na PC będzie można grać w pełną wersję. Uśmiech
0 kudospetrucci109   @   20:40, 16.04.2018
Słabo. Horror to horror i nie powinno być tu żadnych ustępstw. Stosowanie takich półśrodków na pewno nie wyjdzie grze na dobre. Bo jak ktoś nie lubi horrorów to i tak w nią nie zagra. A jeśli ktoś lubi takie klimaty to na pewno łagodzenie owych doznań nie wpłynie pozytywnie na sprzedaż.
0 kudosshuwar   @   22:15, 16.04.2018
Faktycznie to jakaś lipa. To jeszcze zmieńmy kontrowersyjne tematy, postacie zastąpmy pluszakami i będziemy mieli kategorię 3+.
0 kudosbinio1   @   11:06, 17.04.2018
Mario to też horror nadający się do cenzury
0 kudosguy_fawkes   @   21:27, 17.04.2018
Słabo. Podoba mi się mroczna stylistyka tej gry i w tej kwestii nie chcę żadnych ustępstw. Na jakiej zasadzie na PC da się to zrobić, a na konsolach nie? Ustawienia te mogłyby zależeć od poziomu kontroli rodzicielskiej albo danych konta PSN czy XBL. To takie samo żadne zabezpieczenie co na PC, gdzie z pobraniem takiej łatki nie będzie mieć problemu 10-latek.
0 kudosshuwar   @   09:07, 18.04.2018
Tym samym twórcy stracili pewien argument, który przyciągał do gry.
Dodaj Odpowiedź