Shenmue I i II wyjdzie na PC-tach i konsolach

Firma SEGA zapowiedziała, iż jeszcze w tym roku wyda pakiet Shenmue I & II, który będzie zawierał obie odświeżone części kultowej serii. Gra zostanie wydana na komputerach osobistych i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Materdea @ 12:04 14.04.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.
pc, ps4, xbox one

Firma SEGA właśnie zapowiedziała, iż jeszcze w tym roku na rynku pojawi się pakiet odświeżonych Shenmue I oraz Shenmue II, na który przed premierą "trójki" tak bardzo liczyła społeczność! Premiera odbędzie się na komputerach osobistych i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Jednak to wszystko, co udostępnił fanom wydawca. Nie licząc oczywiście karty na platformie Steam, gdzie zobaczyć możemy kilka screenshotów oraz krótkiego trailera z fragmentami rozgrywki. Wszystko wygląda na to, iż będziemy mieli do czynienia z klasycznym remasterem, czyli podbiciem rozdzielczości oraz jakości tekstur, bez ryzykowania i tworzenia remake'u, który mógłby zniweczyć nie tylko klimat, ale i zszargać opinię marce.

Seria Shenmue zadebiutowała "jedynką" w 2000 roku na Dreamcastcie, zaś kontynuacja ukazała się rok później na tej samej platformie. Pod względem mechaniki i mieszania gatunków, cykl wykreowany przez SEGĘ był przełomowy - Shenmue było jedną z pierwszych gier, w których oddano w pełni oddany, żyjący (cykl dnia i nocy, zmieniająca się pogoda, różne zachowania NPC-ów w zależności od pory dnia) otwarty świat, stawiając na akcję, elementy przygodówki, zręcznościówki czy tez bijatyki.

Historia przenosi nas do 1986 roku i postaci Ryo Hazukiego, kiedy po powrocie do rodzinnego domu odkrywa, iż jego ojciec został zamordowany, a jedynym świadkiem jest Lan Di, który ukradł i Smocze Lustro i ukrywa się przed ścigającą go Yakuzą. Ryo poprzysięga zemstę i wyśledzenie Lana.


Sprawdź także:

Shenmue I & II

Premiera: 21 sierpnia 2018
PC, PS4, XBOX ONE

Shenmue I & II to kolekcja zreamsterowanych dwóch pierwszych odsłon kultowej serii przygodowych gier akcji w otwartym, japońskim świecie, które oryginalnie ukazały się w ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   15:50, 14.04.2018
Wreszcie będzie okazja do zapoznania się z obiema częściami Shenmue. Ciekawe czy wydana zostanie edycja pudełkowa czy tylko cyfrowa.
0 kudosguy_fawkes   @   16:09, 14.04.2018
Od dawna chciałem zagrać w Shenmue, więc ta wiadomość strasznie mnie cieszy. Odpadł mi największy argument za wydaniem tysiąca tysięcy na Makaron i same gry, choć Dreamcasta kiedyś i tak muszę wcielić do kolekcji.