Xbox One otrzyma wsparcie dla technologii FreeSync 2

Co ciekawe, chodzi zarówno o Xboksa One S, jak i jego mocniejszego brata.

bigboy177 @ 14:54 13.03.2018
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox one

Monitory komputerowe od dłuższego czasu wspierają technologię FreeSync 2 (albo jej odpowiedniki), która pozwala zminimalizować opóźnienie w przekazywaniu sygnału pomiędzy kartą graficzną, a odbiornikiem obrazu. Dzięki temu wszelkie ruchy na ekranie (szczególnie kiedy w grę wchodzi dodatkowo HDR) są płynniejsze i bardziej naturalne.

FreeSync 2 stało się dość popularne w przypadku monitorów, ale nadal rzadko występuje w telewizorach. To jednak nie przeszkadza firmie Microsoft, która zdecydowała, że zarówno Xbox One S, jak i Xbox One X, otrzymają wsparcie dla tejże technologii wiosną bieżącego roku.

Informacja na ten temat dociera do nas za sprawą transmisji inauguracyjnej programu Inside Xbox, który można było obejrzeć w minioną sobotę. Konkretnego terminu udostępnienia odpowiedniej aktualizacji oprogramowania konsol niestety nie znamy, ale niebawem na pewno się to zmieni.

Póki co pozostaje trzymać kciuki za to, aby FreeSync 2, oraz podobne technologie, wreszcie trafiły do szerszego grona telewizorów. Na razie technologia ta jest bowiem w tym konkretnym segmencie rynku dość egzotyczna.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?