Twórcy hitu Fruit Ninja, Halfbrick Studios, zwolnili połowę załogi

Globalny sukces gry Fruit Ninja nie pomógł w utrzymaniu pracowników.

Klocu @ 10:29 13.03.2018
Kamil "Klocu" Kloc
Nie pisze o sobie w trzeciej osobie.
mob, free 2 play

Kto z nas nigdy nie widział znajomych siekających owoce na ekranie telefonu? Wypuszczone w kwietniu 2010 roku Fruit Ninja okazało się światowym sukcesem - grę pobrano ponad miliard razy. Mimo to Halfbrick Studios zmaga się z problemami. Z pracą w australijskiej firmie pożegnało się właśnie około trzydziestu osób!

Jak donosi serwis CNET, w głównej siedzibie studia w Brisbane zostało mniej niż trzydziestu pracowników. Przypomnijmy, że w tym samym miejscu pracowało kiedyś siedemdziesiąt osób, a w ujęciu globalnym Halfbrick Studios zatrudniało ponad setkę ludzi. Niepowtórzenie równie wielkiego sukcesu gier Fruit Ninja oraz Jetpack Joyride przez żadną inną markę australijskich producentów spowodowało redukcję etatów.

Halfbrick Studios ma teraz zająć się czerpaniem jak największych zysków z dwóch wspomnianych tytułów. Od jakiegoś czasu w produkcji jest film Fruit Ninja, do którego prawa pozyskało New Line Cinema.


Sprawdź także:

Fruit Ninja Kinect

Premiera: 10 sierpnia 2011
XBOX 360

Fruit Ninja Kinect to port uwielbianej przez miliony osób gierki z telefonów. Jest to zręcznościowa produkcja, w której tniemy, ciachamy i niszczymy owoce przy pomocy ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?