Sprzedaż gier na PC Ubisoftu skoczyła o 11%

Firma Ubisoft opublikowała raport za trzeci kwartał roku fiskalnego 2017 - 2018 i przedstawiła w nim aktualną sytuację w branży oraz prognozy na przyszłość.

Materdea @ 17:19 13.02.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.
inne

Firma Ubisoft opublikowała właśnie raport finansowy za trzeci kwartał roku fiskalnego 2017- 2018 (czyli okres od października do stycznia). Oprócz suchych wyliczeń i prognoz dotyczących kolejnych okresów w życiu spółki, część slajdów poświęcono również prezentacji ogólnej kondycji Ubi w temacie wydawanych marek.

Najistotniejszy wydaje się jednak fragment poświęcony graczom pecetowym - w raporcie zawarto informację, iż sprzedaż gier Ubi na PC od 2013 roku wzrosła aż o 11%! Ta radosna nowina niesie za sobą wiele pozytywnych prognoz dotyczących przyszłych wydań na komputery osobiste. W raporcie znajdziemy wzmianki dotyczące coraz lepszej jakości "blaszakowych" portów, co wydaje się dobrym prognostykiem dla kolejnych gier produkowanych przez Francuzów i publikowanych na PC-tach.

Oprócz tego w dokumencie znalazły się przede wszystkim przechwałki dotyczące sprzedaży lub aktywności użytkowników - tak, na przykład, w obu multiplayerowych grach sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy'ego liczba unikalnych użytkowników przekroczyła 60 milionów, a Assassin's Creed: Origins był trzecim najlepiej sprzedającym się tytułem w zeszłym roku na terenie Europy oraz Afryki (EMEA).


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?