Assassin's Creed: Rogue Remastered zapowiedziany - premiera w marcu

Firma Ubisoft oficjalnie ogłosiła, iż remaster Assassin's Creed: Rogue powstaje i zadebiutuje już 20 marca na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Materdea @ 15:25 12.01.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.
ps4, xbox one

Plotki z listopada i niepotwierdzone informacje z grudnia zeszłego roku okazały się jak najbardziej prawdziwe! Assassin's Creed: Rogue naprawdę doczeka się swojej ulepszonej wersji - i to już całkiem niedługo. Firma Ubisoft ogłosiła, że Assassin's Creed: Rogue Remastered zmierza na konsole Xbox One i PlayStation 4 - premiera 20 marca!

Remaster szykowany jest z dedykacją dla sprzętów "najnowszej generacji", a więc PlayStation 4 Pro oraz Xboksa One X, na których uzyska on wsparcie sztandarowej rozdzielczości 4K. Dla zwykłych wersji tych konsol będzie to stabilne 1080p. Oprócz, co jest oczywistością, poprawionych tekstur, oświetlenia, a także animacji, producenci ze studia Ubisoft Sofia (autorzy oryginału) zapowiedzieli zaimplementowanie wszystkich wydanych do tej pory DLC: dwóch bonusowych misji (The Armor of Sir Gunn Quest i The Siege of Fort de Sable) oraz paczek Master Templar i Explorer packs, zawierających broń, modyfikatory i specjalne stroje - w tym nawiązujący do Bayeka z Assassin's Creed: Origins.

Akcja Assassin's Creed: Rogue rozgrywa się w drugiej połowie XVIII wieku w trakcie tzw. Wojny Siedmioletniej (1756-1763). Scenariusz wypełnia lukę pomiędzy Assassin's Creed III i Assassin's Creed IV: Black Flag. Gracze wcielają się w postać asasyna o imieniu Shay Patrick Cormac, który, rozczarowany postawą pozostałych braci oraz samego bractwa, postanawia przejść na drugą stronę barykady i zostać templariuszem.


Sprawdź także:

Assassin's Creed: Rogue

Premiera: 11 listopada 2014
PS3, XBOX 360, PC

Assassin's Creed: Rogue to kolejna odsłona słynnej serii przygodowych gier akcji od firmy Ubisoft. Tym razem za produkcję nieco pobocznej odsłony odpowiada oddział w Sofi...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:52, 12.01.2018
Wszystko fajnie, ale wydawanie remastera tylko jednej części jest dziwne. Powinni iść na całość i wydać jakiś zestaw czy coś.
0 kudoslukas94mos   @   17:23, 12.01.2018
Ta część chyba nie jest starsza od Black Flaga czy AC III więc po co? według mnie sam Black Flag bardzo ładnie wygląda chociaż widziałem tylko na YT a u mnie sie tnie co prawda na najniższych jakie się da ale grać się da i nadal ładnie wygląda mimo to a szczególnie pływanie statkiem.
0 kudosdabi132   @   18:29, 12.01.2018
Cytat: lukas94mos
Ta część chyba nie jest starsza od Black Flaga czy AC III więc po co?
To jest część wydana na równi z Unity, więc 2014 rok. Po co? Łatwa kasa.
0 kudosprofesjonalista19   @   19:59, 12.01.2018
Cytat: dabi132
Po co? Łatwa kasa.

Wg mnie idzie to wszystko w złym kierunku. Wszystko kasa kasa, a gier z dobrą fabułą coraz mniej. Moda na sandboxy owinięte grafiką albo multi z mikropłatnosciami. Ale po co robić dobre nowe gry jak można odświeżyć starocia i klepać kasę...Bo grafika...naprawdę gracze jak ja dla których to opowiedziana historia i grywalność to to czym gra powinna się reprezentować to gatunek zagrożony??
1 kudosguy_fawkes   @   23:13, 12.01.2018
Akurat Rogue jest mniej znaną częścią serii i moim zdaniem wartą spopularyzowania - ma dobrą historię i bohatera, a przede wszystkim ukazuje inną perspektywę. BF było fajną grą o piratach, ale kiepskim AC - tutaj wypada to zdecydowanie lepiej. No i interesująco łączy się fabularnie z Unity. Gdybym nie ograł tego wcześniej na PS3, kupiłbym remaster. Jeśli ktoś wtedy pozbył się starej konsoli, ma szanse nadrobić Rogue.
0 kudosdabi132   @   00:00, 13.01.2018
@guy_fawkes: Owszem Rogue lepsze jest od Black Flag, tym bardziej od AC III, które moim zdaniem nie miało jakiegoś wyrazistego bohatera i fabuły. Tu jest inaczej i warto w tą część zagrać, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił. Natomiast jeśli ktoś już grał w ten tytuł to dla samej grafiki nie warto go kupować.
Dodaj Odpowiedź