Star Wars: Battlefront 2 - DICE zmienia system nagród w grze

Bohaterowie tańsi, ale za kampanię dostajemy mniej kredytów.

bigboy177 @ 13:17 14.11.2017
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Electronic Arts postanowiło po raz kolejny zmienić sposób funkcjonowania kredytów w Star Wars: Battlefront 2. Wydawca zdał sobie sprawę z tego, że zaproponowane przez niego rozwiązanie niestety nie przypadło do gustu grającym.

Wszystko zaczęło się podczas beta testów Star Wars: Battlefront 2. Okazało się wówczas bowiem, że zakup niektórych bohaterów jest bardzo kosztowny lub czasochłonny - w zależności od tego, czy dysponujemy odpowiednio dużym budżetem domowym.

W związku z powyższym w sieci rozpętała się burza, którą korporacja musiała w jakiś sposób załagodzić. Zdecydowano się na kilka kroków. Po pierwsze, cena każdego z bohaterów została zmniejszona o 75%. Po drugie, za ukończenie kampanii fabularnej dostaniemy 25% tego, co wcześniej (5 tysięcy, zamiast 20).

"Sporo było dyskusji na temat kredytów, jakie potrzeba do odblokowania niektórych bohaterów, w szczególności Luke'a Skywalkera oraz Dartha Vadera", czytamy w oświadczeniu Electronic Arts. "Odblokowanie bohatera to wielkie osiągnięcie w grze - coś, co ma zapewnić graczom przyjemność. Użyliśmy danych z testów beta, aby ustawić te poziomy, ale okazało się jasne, że trzeba kolejnych zmian", napisał John Wasilczyk, producent wykonawczy studia DICE na stronie EA.

"Luke Skywalker i Darth Vader kosztują teraz 15000 kredytów. Imperator Palpatine, Chewbacca oraz Leia Organa kosztują 10000 kredytów; a Iden 5000 kredytów".

Zmiany cen zostaną wprowadzone jeszcze dzisiaj. Od dzisiaj będziemy też mniej zarabiać za ukończenie kampanii fabularnej. Modyfikacje, choć daleko idące, raczej nie będą ostatnimi. Electronic Arts wcześniej zapowiedziało, że ekonomia gry będzie ciągle ewoluować.

Na koniec jeszcze pewna ciekawostka. Kredyty da się gromadzić także w trybie arcade. Jak się jednak okazuje, ich liczba jest ograniczona czasowo, a licznik resetuje się co kilkanaście godzin. Nie ma więc mowy o farmieniu.

Premiera Star Wars: Battlefront 2 zaplanowana została na 17 listopada bieżącego roku, na PC, PS4 oraz Xboksie One. Jeśli zamierzacie nabyć wydanie dla blaszaków, koniecznie rzućcie okiem na jego wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?