Albert Penello z Microsoftu tłumaczy się z liczby tytułów startowych konsoli Xbox One X

Microsoft uważa, że platforma ma ich 50. Gracze twierdzą, że to nieprawda.

@ 13.11.2017, 12:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox one

Albert Penello z Microsoftu tłumaczy się z liczby tytułów startowych konsoli Xbox One X

Starszy dyrektor marketingu konsoli Xbox, Albert Penello, jakiś czas temu powiedział coś, co nie do końca spodobało się graczom. Chodzi o stwierdzenie, że Xbox One X będzie posiadał najwięcej tytułów startowych w historii konsol. Teraz Penello tłumaczy o co dokładnie mu chodziło.

"Większość obecnych konsol miała na start około 20 tytułów. Nie mówię tu o wstecznej kompatybilności - mówię o nowych grach, wykorzystujących możliwości nowej platformy. Mogą to być remastery, gry które trafiły na poprzednią i bieżącą generację, albo tytułu dla bieżącej generacji ekskluzywne. Szybkie zerknięcie na zestawienie: X1 miał 22. PS4 miało 23, Pro miało 30. Patrząc wstecz, 360 miało 18, a PS3 miało 14. PlayStation 1 miało 10".

"Mieliśmy ponad 50 gier podrasowanych dla Xboksa One X na starcie; 67 obecnie. Patrząc na wspomnianą listę, nie widzę niczego w okolicy 50 gier. Czegoś nie rozumiem?".

Gracze ciągnęli oczywiście rozmowę, a Penello starał się rozwinąć kwestię i wytłumaczyć swoje rozumowanie.

"W trakcie premiery każdej konsoli, w której brałem udział, tytuły startowe były ważną liczbą. Jak wiecie, uczestniczyłem w wielu wywiadach przed premierą, a najważniejszym pytaniem zdawało się być "jak wiele tytułów startowych będziecie mieć, które wykorzystują nową konsolę?". W rzeczywistości wielu ludzi sugerowało, że deweloperzy nie będą mocno wspierać tej konsoli. Więc moim wnioskiem, na podstawie pytań, było że liczba tytułów startowych jest ważna".

"Poczytałem co nieco i zdałem sobie sprawę z tego, że będziemy mieć więcej tytułów startowych niż jakakolwiek inna konsola".

"Jeśli policzyłbyś tytuły, w które da się grać, zwycięzcą jest PlayStation 3, i to znacząco, miało bowiem wsteczną kompatybilność z PS1 oraz PS2, co dawało dostęp do tysięcy gier".

"Jeśli powiedziałem, że mamy więcej tytułów, to źle to zrobiłem. Myślę, że powiedzieliśmy iż mamy więcej tytułów startowych, co jest prawdą i myślę, że wyjaśniłem co miałem na myśli".

Jeden z graczy stwierdził wówczas, że tytuły podrasowane to nie są tytuły startowe, na co Penello kontynuował swoje wyjaśnienia.

"Nie zgadzam się, ponieważ z tego samego zwrotu korzystano w przypadku premiery PS4 Pro. Sony wspominało o 40 tytułach startowych. Jeśli mówię, że mamy ich 50, to o co chodzi?"

"Próbuję zrozumieć w jaki sposób wszystko co powiedzieliśmy zostało zmienione, skontrolować szkody albo PR. Skorzystaliśmy z tych samych zwrotów".

Kwestia dość ciekawa, trzeba przyznać. Czy tytuł startowy to nowa gra? Czy można tu także policzyć projekty, które otrzymały po prostu aktualizację, sprawiającą że korzystają z nowych podzespołów, tudzież możliwości sprzętu? Sprawa na pewno jeszcze nie raz powróci na nasze łamy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   13:30, 13.11.2017
Dla mnie tytuł startowy to nowy tytuł, odsłona serii, który nie miał jeszcze premiery na sprzęcie starszej generacji. Nie uznaje remasterów jako nowych gier, to po prostu odświeżenie starszego tytułu i sposób na łatwiejszy zarobek wydawcy i dewelopera.
0 kudosguy_fawkes   @   15:36, 13.11.2017
W moim rozumieniu tytuł startowy w przypadku sprzętu międzygeneracyjnego to gra, przy projektowaniu której wzięto pod uwagę dodatkową moc obliczeniową nowej platformy. I w takim przypadku lista gier bardzo mocno się kurczy. To taki oszukany marketing.