Destiny 2 na PC nie zadebiutuje na Steam

Activision postanowiło skorzystać ze swojej własnej usługi sieciowej.

bigboy177 @ 10:26 19.05.2017
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Przypuszczam, że raczej nie jest to wielkim zaskoczeniem, ale właśnie dowiedzieliśmy się, że Destiny 2 dla PC nie zadebiutuje na Steam. Zamiast tego wydawca, firma Activision, planuje opublikować swoje przedsięwzięcie na platformie należącej do Blizzarda, czyli Battle.net.

Na krok ten zdecydowano się najpewniej z tego względu, że Destiny 2 mocno wykorzystuje serwery oraz funkcje społecznościowe. Dzięki temu, że Activision skorzysta z własnej technologii, gracze będą mieć dostęp do wielu autorskich rozwiązań, m.in. chatu, możliwości sprawdzania statusu przyjaciół, streamowania rozgrywki bezpośrednio na łamy Facebooka itd.

Co również ważne, Destiny 2 wykorzysta fundusze, jakie macie zgromadzone na koncie Blizzard. Z ich pomocą będziecie w stanie nabyć zarówno samo Destiny 2, jak i rozliczne dodatki do niego. Rozwiązanie stanowić będzie całkiem niezłą zachętę do tego, aby wrócić np. do World of Warcraft i rozpocząć farmienie złota - da się je później wymienić.

"Jesteśmy wielkimi fanami Destiny tu w Blizzardzie i jesteśmy zadowoleni z tego, że możemy pomóc ludziom z Bungie oraz Activision we wprowadzeniu ich gry na nową platformę", powiedział Mike Morhaime z Blizzarda. "Bycie na Battle.net pozwoli Destiny 2 podłączyć się do naszej istniejącej globalnej sieci, a deweloperzy z Bungie będą mogli skupić swoją energię oraz możliwości na przygotowaniu jak najprzyjemniejszej gry".

Destiny 2 na PC zaoferuje nieograniczoną płynność, rozdzielczość 4K, opcję mapowania przycisków, czat tekstowy, zmienne FoV, rozbudowany ekran ustawień, wsparcie dla monitorów 21:9 i wiele więcej. Niestety na chwilę obecną nie znamy daty premiery wydania dla blaszaków. Powinna ona zostać ujawniona niebawem.


Sprawdź także:

Destiny 2

Premiera: 24 października 2017
PC, PS4, XBOX ONE

Destiny 2 to kontynuacja wydanego w 2014 MMOFPS-a łączącego element cRPG - Destiny. Podobnie jak w przypadku oryginału, również tym razem za projekt odpowiedzialne jest s...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?