Serial o Wiedźminie na platformie Netflix

Korporacja podpisała umowę z Platige Image. Andrzej Sapkowski jako konsultant.

bigboy177 @ 12:54 17.05.2017
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox 360, inne, ps4, xbox one

Tomasz Bagiński, wraz ze studiem Platige Image, od jakiegoś czasu pracuje nad serialem, nawiązującym do powieści z cyklu Wiedźmin. Do tej pory nie było wiadomo kto dokładnie zajmie się dystrybucją materiału. Wreszcie sytuacja się wyklarowała.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Platige Image podpisało umowę z firmami Netflix oraz Sean Daniel Company. W rezultacie to właśnie na łamach wspomnianej platformy będziemy mogli oglądać Wiedźmińskie przygody. Na razie, z oczywistych względów, nie mamy praktycznie żadnych detali, ale wpis na tablicy studia nie pozostawia żadnych wątpliwości.

"„Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej”. Ten cytat zna każdy fan sagi “Wiedźmin”. Morze kawy, nieprzespane noce i wielogodzinne spotkania. To jest za nami. A przed nami oraz Netflix i Sean Daniel Company produkcja serialu na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, którego jednym z reżyserów będzie Tomek Baginski. Stało się!".

Z udostępnionych informacji wynika, że serial powstanie przy współpracy z platformą Netflix oraz firmą Sean Daniel Company, a Tomasz Bagiński wyreżyseruje w każdym sezonie przynajmniej jeden odcinek. Studio Platige Image będzie zajmować się też częścią efektów specjalnych, nie wiemy jednak na jaką skalę. Andrzej Sapkowski będzie natomiast pełnił rolę konsultanta.

Co ciekawe, za granicą serial nie będzie mógł nosić tytułu The Witcher, albowiem prawa do tej marki ma CD Projekt RED. Producenci serialu będą musieli w tym przypadku wykazać się inwencją twórczą. W naszym kraju Netflix może prawdopodobnie swobodnie korzystać z tytułu Wiedźmin, należy on bowiem do Andrzeja Sapkowskiego, który z projekcie uczestniczy.

Jak tylko pojawią się kolejne szczegóły, nie omieszkamy Was o tym fakcie powiadomić.


Sprawdź także:

Wiedźmin

Premiera: 25 października 2007
PC

Wiedźmin to pierwsze, naprawdę rozbudowane RPG zbudowane w całości w Kraju nad Wisłą. Produkcja oferuje nie tylko wciągający wątek fabularny, ale także świetną mechanikę ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslukas94mos   @   22:51, 17.05.2017
A w roli Geralta, Tomasz Karolak xD ciekawe by to było ;]
0 kudospetrucci109   @   09:57, 18.05.2017
Ciekawe, czy za parę lat AS będzie wieszał psy na Netflixie tak samo jak teraz na CD Projekcie ? Dumny
0 kudosUxon   @   10:39, 18.05.2017
Cytat: petrucci109
Ciekawe, czy za parę lat AS będzie wieszał psy na Netflixie tak samo jak teraz na CD Projekcie ? Dumny
Wieszanie psów to trochę za dużo powiedziane i wcale bym się nie zdziwił, gdyby jego "hejtowskie" wypowiedzi były powyrywane z kontekstu i zmanipulowane w celu uzyskania lepszej klikalności. Wiadomo, że kontrowersje najlepiej się sprzedają. Sapkowski wie, że nie postąpił rozsądnie, sam jest sobie winien i po prostu ma ból rzyci. Nie wierzył w sukces gry i dlatego sprzedał prawa za ściśle określoną stawkę zamiast zgodzić się na procentowy udział w zyskach. A tak dziś byłby o wiele bogatszy. Drugi raz tego błędu z pewnością nie popełni Uśmiech Ostatnio nawet przyznał, że gra jest zrobiona świetnie, a studio zasługuje na wszelkie profity związane z jej sukcesem. Myślę, że traktowanie go jako aroganckiego buca i introwertyka jest zdecydowanie krzywdzące, a takie opinie często można usłyszeć. Tak naprawdę jest to inteligentny facet, z dużym dystansem do siebie i specyficznym, ale jednak, poczuciem humoru. Nie ma co go demonizować Uśmiech
0 kudostinyLiza   @   12:44, 18.05.2017
Dobrze, że to jednak serial powstanie Uśmiech Uxon masz rację, nie ma co demonizować pana Andrzeja. Jest, jaki jest. Łatwiejszy w obyciu nie będzie.
0 kudosLysander   @   12:55, 18.05.2017
Cytat: nolfe
Liczyłem jednak na film pełnometrażowy :/ Ale będę dobrej myśli. Mam tylko nadzieję, że nie będą zbytnio ingerować i nie straci na słowiańskości.


Liczyłeś na dwie godziny rozrywki a dostaniesz (prawdopodobnie) jakieś 6-7 godzin, a jeśli serial się przyjmie, to parę sezonów. Oj Ty biedny Smutny
0 kudosIgI123   @   13:10, 18.05.2017
,,Andrzej Sapkowski jako konsultant", skoro będzie w jakimś stopniu zaangażowany w projekt to raczej żadnej walki między nimi nie będzie, chwała Bogu. Gdyby nie gryzł się z CDP, tylko współpracował z nimi, pojawiał się na konferencjach, wywiadach i takich tam, wszędzie zaznaczając że to on jest ojcem Wiedźmina, to nikt by nie myślał że gry są pierwsze. Miałby też lepszą kontrolę nad całym tematem, może wiedziałby wcześniej o zamiarach wydania jego książek z ,,growymi" okładkami - co, nawiasem mówiąc, też mnie zirytowało jak je zobaczyłem - i do niczego takiego by nie doszło.
Z samej wiadomości o serialu oczywiście bardzo się cieszę. Myślę że produkcja Bagińskiego nie wykreśli produkcji z żywymi aktorami.
0 kudosTheCerbis   @   15:40, 18.05.2017
Jestem chyba jedną z niewielu osób, które nie chcą tego serialu. Ani filmu. Mimo wszystko z czasem coraz mniej zaczyna mnie to obchodzić, bo i tak nie mam żadnego wpływu.
0 kudosKerberos   @   21:38, 18.05.2017
Co do zagranicznej nazwy serialu nie trzeba dużej inwencji twórczej - 'The White Wolf' załatwia sprawę.
0 kudosdarkslide16   @   08:57, 21.05.2017
Cytat: TheCerbis
Jestem chyba jedną z niewielu osób, które nie chcą tego serialu. Ani filmu. Mimo wszystko z czasem coraz mniej zaczyna mnie to obchodzić, bo i tak nie mam żadnego wpływu.

Również nie specjalnie mnie obchodzi czy powstanie film czy serial. Filmy powstające po sukcesie gier np. Assassin's Creed nie specjalnie mnie zachwycają a seriali nie oglądam, nie lubię czekać x dni na kolejny odcinek Dumny
0 kudosUxon   @   10:13, 21.05.2017
Cytat: darkslide16
Filmy powstające po sukcesie gier np. Assassin's Creed nie specjalnie mnie zachwycają
Przecież ta produkcja to adaptacja książek i nie będzie miała nic wspólnego z grami.
Cytat: darkslide16
seriali nie oglądam, nie lubię czekać x dni na kolejny odcinek
Zawsze możesz obejrzeć całość naraz, gdy już wyjdą wszystkie odcinki.
0 kudoshunter   @   11:01, 21.05.2017
Cytat: Uxon
Zawsze możesz obejrzeć całość naraz, gdy już wyjdą wszystkie odcinki.

A Netflix nie robi tak że daje cały sezon na raz?
0 kudosUxon   @   11:14, 21.05.2017
@hunter Nie wiem, szczerze mówiąc. Ogólnie rzadko oglądam seriale i zawsze zabieram się za nie po ukończeniu pełnego sezonu. Nie zawracam sobie głowy oglądaniem na raty. Tak samo z grami. Moda na odwleczone w czasie epizody to najgorsze, co poza upraszczaniem i tak prostych produkcji spotkało tę branżę.
0 kudosTheCerbis   @   01:37, 22.05.2017
Cytat: Uxon
Przecież ta produkcja to adaptacja książek i nie będzie miała nic wspólnego z grami.
Tak, ale zauważ, że kolega napisał "powstające po sukcesie gier". Porządną adaptację Wiedźmina można było zrealizować dawno temu, natomiast, stety niestety, to właśnie gry, a zwłaszcza ostatnia część trylogii, doprowadziły do rozpowszechnienia wiedzy o istnieniu tegoż "uniwersum" (piszę w cudzysłowiu, ponieważ sam Sapkowski nie uznaje tego słowa w kontekście wykreowanego przez siebie świata).
0 kudosUxon   @   10:12, 22.05.2017
No dobrze, ale co innego powstające po sukcesie gier i na ich bazie, a co innego na podstawie książek. Znajomość gier może przełożyć się jedynie na większe zainteresowanie, ale wpływu na kształt serialu miała nie będzie. Ta produkcja nie ma na celu naśladowania gry, kopiowania jej mechaniki, ruchów i brania z niej czegokolwiek. Wykorzysta tylko koniunkturę i głód na jeszcze więcej Wiedźmina. Ale będzie to stuprocentowa adaptacja książek. A że to trylogia zapewniła Geraltowi kosmiczną popularność? Co w tym złego? Jeśli dzięki CD RED więcej ludzi dowie się o książkach i serialu, to tylko wypada się cieszyć Uśmiech Pod warunkiem oczywiście, że świat nie zacznie żyć kłamstwami, że siedmioksiąg nie był pierwowzorem. Przez to właśnie Sapkowski tak się oburzał, bo musiał te oszczerstwa prostować na każdym kroku i tłumaczyć ludziom, którzy nawet nie mieli ochoty tego zweryfikować.
0 kudosnolfe   @   11:35, 22.05.2017
Cytat: Lysander
Cytat: nolfe
Liczyłem jednak na film pełnometrażowy :/ Ale będę dobrej myśli. Mam tylko nadzieję, że nie będą zbytnio ingerować i nie straci na słowiańskości.


Liczyłeś na dwie godziny rozrywki a dostaniesz (prawdopodobnie) jakieś 6-7 godzin, a jeśli serial się przyjmie, to parę sezonów. Oj Ty biedny Smutny


Chciałbym film Wiedźmina pokroju Władcy Pierścieni z pełnym rozmachem. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby mieli się wziąć za zrobienie serialu o Drużynie pierścienia albo o Harrym Poterze, do pięt by taka produkcja serialowa nie sięgała filmom, które zrealizowali. Więc co mi po 6-7 godzinach oglądania jeśli jakość realizacji spadnie o połowę... Mam nadzieję, jednak, że nie będzie tak źle, niemniej pełnometrażowy film według mnie byłby lepszą opcją.
Dodaj Odpowiedź