Syberia 3 - dziś premiera na PC; wersje konsolowe za tydzień

Dziś, czyli 20 kwietnia, ma miejsce premiera długo oczekiwanej (blisko 13 lat) Syberii 3. Wcześniej ustalona data dotyczy tylko wersji na komputery osobiste, ponieważ edycje konsolowe zadebiutują za tydzień.

Materdea @ 14:14 20.04.2017
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.
pc, ps4, xbox one

Pierwsze zapowiedzi o podjęciu się przez studio Microids i Benoita Sokala stworzenia trzeciej części cenionej serii gier przygodowych Syberia pojawiły się już w 2009 roku. Niestety, projekt borykał się z wieloma problemami, w tym największym - zamieszaniem związanym z finansowaniem. Tytuł pojawił się na sierpniowym gamescomie w 2013 roku, lecz - jak już wiemy - na premierę musieliśmy poczekać od tego momentu jeszcze 4 lata. Finalnie jednak Syberia 3 zadebiutowała - właśnie dziś, 20 kwietnia!

Premiera gry tyczy się wyłącznie edycji przeznaczonej na komputery osobiste. Wersje konsolowe, a więc dla Xboksa One i PlayStation 4, została przesunięta o tydzień. Opóźnienie dotyczy również wydań cyfrowych, dostępnych w Xbox oraz PlayStation Store, a nie tylko rodzimego podwórka. Deweloperzy szykują również konwersję na Switcha od japońskiej firmy Nintendo, jednak jej data jest nieznana.

Syberia 3 rozpoczyna się w momencie, kiedy umierającą Kate odnajduje migrująca grupa plemienia Jukoli - rdzennych mieszkańców tytułowej krainy, znanej z wiecznej zmarzliny, a których mieliśmy okazję poznać przy okazji poprzednich perypetii prawniczki z Nowego Jorku i jej mechanicznego kompana, Oskara. Tubylcy utknęli w wiosce Valsembor, więc bohaterka postanawia pomóc im ruszyć dalej. Niestety dla niej, znów pakuje się w tarapaty, zyskując nowych, śmiertelnych wrogów.


Sprawdź także:

Syberia 3

Premiera: 20 kwietnia 2017
PC, PS4, XBOX ONE

Syberia 3 to trzecia część kultowej serii gier przygodowych z gatunku point & click. "Trójka" jest długo oczekiwaną kontynuacją przygód prawniczki Kate Walker - na poznan...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?