Sid Meier's Civilization V sprzedało się w 10 milionach egzemplarzy

Według platformy SteamSpy, badającej ilość kont Steam posiadających daną grę, Sid Meier's Civilization V rozeszło się w 10 milionach egzemplarzy.

Materdea @ 12:06 20.04.2017
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.
pc

Sid Meier's Civilization V ukazało się na rynku pod koniec września 2010 roku - wydawałoby się, że to szmat czasu, blisko 7 lat. Mimo to studio Firaxis Games nie powinno mieć powodów do narzekań, wszak według serwisu SteamSpy, który zlicza ilość kont posiadających daną grę i na tej podstawie szacuje sprzedaż, piąta odsłona kultowej serii gier strategicznych dotarła już do 10 milionów odbiorców! Warto dodać, że tytuł jest na wyłączność komputerów osobistych!

Imponujący wynik został osiągnięty dzięki wprowadzonym w "piątce" innowacjom - początkowo krytykowanym i poddawanym wątpliwościom, dzisiaj wydającym się nierozłączną częścią zarówno tej odsłony, jak i całej marki, wliczając w to przyszłe gry (włącznie z Sid Meier's Civilization VI). Chodzi tu przede wszystkim o unowocześnioną oprawę wizualną i zmianę kolorystyki, idącą za stworzeniem całkowicie nowego silnika grafiki; oraz spłycenie (tudzież uproszczenie) niektórych rozwiązań w samej mechanice.

Cywilizacja V, wbrew swojemu wiekowi, nadal żyje i ma się dobrze. Spora w tym zasługa sceny moderskiej, wciąż napędzającej starawą już odsłonę zasłużonego dla całego gatunku cyklu. Dziś możemy zagrywać się w "szóstkę", która wyszła w zeszłym roku i nadal jest usprawniana przez samych deweloperów poprzez dodawanie kolejnych nacji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?