Star Wars Battlefront II zadebiutuje 17 listopada

W grze pojawi się kampania dla pojedynczego gracza.

Dirian @ 21:04 15.04.2017
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Firma Electronic Arts oficjalnie zaprezentowała Star Wars Battlefront II. Gra trafi do sprzedaży 17 listopada bieżącego roku, a platformami docelowymi są PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Star Wars Battlefront II zaoferuje nam kampanię dla pojedynczego gracza, której zabrakło w wydanym w 2015 roku pierwowzorze. W grze zagramy jako Iden Versio, dowódca oddziału Inferno — specjalnej jednostki Imperium, równie groźnej zarówno jako oddział szturmowy, jak i eskadra pilotów. Przeżyjemy obejmującą okres 30 lat historię zemsty, zdrady i odkupienia, podczas której spotkamy wiele legendarnych postaci z uniwersum Star Wars. Na trailerze widzimy m.in. mistrza Jode, Darth Maula czy Rey. Postaci te pojawią się na pewno w trybie sieciowym.

Do produkcji gry Electronic Arts zaangażowało aż trzy studia. Ekipa z DICE odpowiada - a jakże - za tryb sieciowy, natomiast EA Motive dłubie przy kampanii fabularnej. Trzecia ekipa to Criterion Games, która wspomaga dwa pozostałe studia.

Battlefront II będzie debiutem studia Motive, na którego czele stoi dobrze znana Jade Raymond, wcześniej pracująca w Ubisofcie przy grach z cyklu Assassin's Creed.

Electronic Arts poinformowało także, że kupując Edycję Specjalną gry otrzymamy dostęp do niej już 14 listopada. Jeszcze szybciej zagrają posiadacze abonamentów EA Access i Origin Access - 9 listopada pojawi się wersja próbna. Zapewne będzie ona zawierała krótki fragment kampanii i część trybu sieciowego (tak jak w przypadku Battlefield 1 i Mass Effect Andromeda).

Gra ukaże się w Polsce w wersji z dubbingiem.


Sprawdź także:

Star Wars: Battlefront 2015

Premiera: 17 listopada 2015
PS4, XBOX ONE, PC

Star Wars: Battlefront to kolejna odsłona gier akcji, osadzonych w uniwersum wykreowanym przez George'a Lucasa. Jest to zarazem pierwsza część przygotowana przez EA DICE,...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   23:31, 15.04.2017
No wreszcie kampania. Wygląda całkiem całkiem.
0 kudosshuwar   @   07:58, 20.04.2017
Z jednej strony - nareszcie, będzie singiel. Z drugiej... SW w wykonaniu Disney'owskim zniechęca mnie. Poczekamy na recenzje.