Nier: Automata - reżyser gry chciałby następcę PlayStation Vita

W jego opinii smartphony nie są w stanie w pełni usatysfakcjonować graczy.

bigboy177 @ 18:48 20.03.2017
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
psv

Reżyser gry NieR: AutomataYoko Taro, bardzo chętnie widziałby konsolę mającą zastąpić PlayStation Vita. W jego opinii zapełniłaby ona lukę, której nie jest w stanie zapełnić żaden smartphone.

Mimo pobożnych życzeń, szansa na kolejne przenośne PlayStation jest raczej znikoma. Sony Interactive Entertainment nie jest zainteresowane wspieraniem obecnie dostępnego na rynku PlayStation Vita, tym bardziej więc nie będzie skłonne do tego, by opracować kolejne tego typu urządzenie.

"Chciałbym następcę PS Vita. Mimo że czuję pewną ulgę po premierze Switch, chciałbym nieco mniejszą przenośną maszynę do gier następnej generacji. Chciałbym usatysfakcjonować potrzeby, których nie są w stanie usatysfakcjonować smartphony, ponieważ nie mają fizycznych przycisków".

Wygląda na to, że wszystko teraz w rękach Nintendo. Jeśli Switch okaże się sukcesem, być może również Sony zainteresuje się następcą PlayStation Vita. Jeśli nie, szanse na takowego są raczej znikome.


Sprawdź także:

Nier: Automata

Premiera: 07 marca 2017
PS4, PC

Nier: Automata to kontynuacja dynamicznej gry akcji NieR, wydanej pierwotnie w 2010 roku. Za jej opracowanie odpowiada studio Platinum Games. Deweloperzy ci mają na swoim...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   20:15, 20.03.2017
Wedle plotek Sony ma pracować od jakiegoś czasu nad następcą PSVita zwanym Trinity. Na rzekomych dokumentach patentowych całość wygląda podobnie do Switcha czyli konsola w postaci tabletu z odłączanymi kontrolerami po bokach. Zapowiedź nowej przenośnej konsolki byłaby jednak zaskoczeniem biorąc pod uwagę jak potoczył się los Vity.