W Uncharted: The Lost Legacy nie wystąpi Nathan Drake

Główny bohater cyklu będzie odpoczywał, podczas gdy bohaterki dodatku będą podróżować.

bigboy177 @ 18:31 20.03.2017
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4

Uncharted: The Lost Legacy będzie samodzielnym dodatkiem dla Uncharted 4: Kres Złodzieja. Jego akcja toczy się 12 miesięcy po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze, a deweloperzy właśnie potwierdzili, że nie wystąpi w nim Nathan Drake - główny bohater podstawowego cyklu.

W Uncharted: The Lost Legacy przejmujemy kontrolę nad Chloe Frazer, którą na pewno wielu graczy pamięta z Uncharted 2, w którym miała dość istotną rolę. Towarzyszy jej Nadine Ross, która pojawia się pierwszy raz w Uncharted 4. Obie dziewczyny niechętnie ze sobą współpracują, ale muszą to zrobić, aby powstrzymać antagonistę tytułu, Asava.

Jeden z deweloperów, Josh Scherr, postanowił wyjaśnić dlaczego tym razem nie zobaczymy Nathana, a twórcy skupiają się na Chloe.

"To interesująca postać, z mroczniejszym moralnym kompasem, w porównaniu do Drake'a. Obaj są poszukiwaczami skarbów. Drake ma kompleks bohatera, ale Chloe skupia się tylko na sobie, chce być najlepsza".

Skąd zatem obecność Nadine? Chloe potrzebuje kogoś z doświadczeniem wojskowym.

"Chloe potrzebuje kogoś z doświadczeniem wojskowym. Ze wszystkich części Uncharted, Nadine jest najbardziej racjonalną i pragmatyczną postacią, jaką kiedykolwiek wprowadziliśmy. Lubi korzystać z podejścia bezpośredniego", powiedział Scherr, po czym Shaun Escayg, kreatywny dyrektor gry, dodał: "Są przeciwnościami. Chloe jest spontaniczna i impulsywna, a Nadine gra wedle zasad, jest ułożona. Wydawało nam się to dobrym połączeniem".

Ze względu na to, że głównymi bohaterkami są teraz dwie różne kobiety, deweloperzy postanowili zmodyfikować nieco styl rozgrywki. Mocniej skupiają się teraz na skradaniu. Są nawet etapy, które całkowicie da się ominąć, przechodząc skrótami.

"Są fragmenty, które możesz pominąć, obejść przeciwników dookoła albo zaatakować z dowolnej pozycji. Świat jest większy, bardziej organiczny, gracz ma większy wybór oraz możliwość podejścia po cichu".

A jeśli chodzi o Nathana Drake'a? Twórcy zastanawiali się czy go w jakiś sposób dodać. Zdecydowali jednak, że nie będzie to dobrym pomysłem.

"Sprawdzaliśmy kilka pomysłów dotyczących Nathana, jako postaci drugoplanowej. Ale wszystko co robiliśmy zdawało się sztuczne, ponieważ łączyliśmy to z Uncharted 4", powiedział jeden z deweloperów, a drugi dodał: "Nie zamierzamy tym razem dotykać Nathana".

"Możesz sobie wyobrazić, że Drake siedzi na kanapie i gra w Crash Bandicoot, podczas gdy Chloe i Nadine przeżywają swoje przygody".

Na koniec przypomnę, że The Lost Legacy nie ma jeszcze daty premiery. Wiemy jedynie, że rozgrywka będzie dłuższa niż w przypadku The Last of Us: Left Behind, ale krótsza niż w Uncharted 4. Więcej detali niebawem.


Sprawdź także:

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Premiera: 10 maja 2016
PS4

Uncharted 4: Kres Złodzieja to pierwsza odsłona popularnej serii gier akcji na konsolę PlayStation 4. Za tytuł jak zwykle odpowiada studio Naughty Dog.Podczas zabawy pono...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?