Po niespełna 16 latach w sieci pojawiło się... DLC do gry z Dreamcasta

Fanatycy Dreamcasta dostali nowy powód do ponownego odpalenia ukochanej konsoli.

Itchytude @ 13:33 20.03.2017
Kacper "Itchytude" Kutelski
I AM ERROR.
inne

Dreamcast - ostatnia pełnoprawna konsola japońskiej SEGI - to jeden z najbardziej kultowych kawałków sprzętu w historii naszej branży, o czym świadczyć może działająca swego czasu bardzo prężnie scena homebrew, zrzeszająca osoby pragnące przedłużyć nieco czas życia nieodżałowanego "Makarona". Jednak nawet mimo wszystkich lat, które upłynęły od śmierci tej konsoli, co jakiś czas na światło dzienne wypływają doniesienia o nowych odkryciach związanych z DC-kiem. Kilka dni temu byliśmy świadkami takiego właśnie wydarzenia, kiedy w sieci pojawił się... calutki zestaw DLC do gry wydanej niespełna 16 lat temu.

Gra, o której mowa to Floigan Bros. - przerysowana (i nieco zapomniana) przygodówka akcji przygotowana dawno temu przez deweloperów ze studia Visual Concepts (firmy odpowiedzialnej dziś m.in. za serię NBA od 2K). Ze względu na ekspresowy zgon konsoli, większość przygotowanych przez deweloperów dodatków nie została wcześniej udostępniona, a do tej pory w czeluściach sieci dostępne było jedynie pierwsze, styczniowe DLC dla gry w postaci... ciepłej, wyszytej na drutach czapki. Pozostałe DLC-ki nie są znacznie bardziej stymulujące (większość to kosmetyczne dodatki, choć trafiła się też m.in. nowa mini-gierka), jednak stanowią niezłą ciekawostkę i doskonale pokazują, że już u zarania dziejów praktyki związane z dodatkową zawartością wyglądały bardzo podobnie.

Jak przeczytać możemy w artykule opublikowanym na jednym z portali przeznaczonych dla fanów Dreamcasta, calutkie DLC było zawarte na płycie z grą (złośliwsza osobowa nazwałaby to stylem Capcomu), a za jego odblokowanie odpowiadały wyłącznie specjalne zmienne (flagi) przechowywane w zapisie gry. Co ciekawe, deweloperzy z VC zabezpieczyli "sejwy" przed modyfikacjami, jednak część z nich (Tim Meekins, Nick Jones oraz John Elliot) sama przyczyniła się do odblokowania dodatków po niemalże 16 latach od oryginalnej premiery, pomagając odpowiednio zmodyfikować pliki tak, by przeszły weryfikację.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdarkslide16   @   14:10, 20.03.2017
No ładnie 16 lat czekania za dodatkiem Szczęśliwy
0 kudosMicMus123456789   @   16:22, 20.03.2017
Historia ciekawa. kto by pomyślał, że DLC mają tak długą historię.