Reżyser filmowej adaptacji BioShoka wypowiada się na temat anulowanego projektu

Film Bioshock został anulowany dwa miesiące przed rozpoczęciem zdjęć. Co poszło nie tak?

LuKaS77PL @ 18:26 17.02.2017
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
inne

Filmowe adaptacje gier to wciąż temat nieco drażliwy. Zdarza się, że nawet gdy twórcy danej marki czuwają nad ekipą filmową, efekt końcowy nie zawsze jest zadowalający, czego dowodem jest choćby kinowa adaptacja serii Assassin's Creed. Swojego debiutu na srebrnym ekranie mogła doczekać się również gra BioShock. Produkcja adaptacji miała ruszyć w 2009 roku, projekt anulowano zanim rozpoczęto zdjęcia.

Na fotelu reżysera filmu BioShock miał zasiąść Gore Verbinski. Do jego najbardziej znanych dzieł należy przede wszystkim horror The Ring, kultowa seria Piraci z Karaibów oraz Jeździec znikąd. Już na dniach w kinach zadebiutuje jego kolejne dzieło z gatunku horroru, Lekarstwo na życie, i to właśnie podczas dyskusji na jego temat poruszono kwestię ekranizacji gry studia Irrational Games.

Rozmowa poświęcona nowemu filmowi Verbibskiego odbyła się na forum Reddit. Reżyser zapytany o Bioshock'a odpowiedział następująco:

"Projekt został wstrzymany dosłownie osiem tygodni przed rozpoczęciem zdjęć. Projekt otrzymał oznaczenie R i chciałem aby tak pozostało, gdyż czułem, że jest to najlepsze podejście do tej tematyki. Poza tym jego nakręcenie wymagałoby sporego budżetu. Nie jest to świat, dla stworzenia którego moglibyśmy udać się w dane miejsca i po prostu kręcić. W przypadku Lekarstwa na życie mogliśmy wybrać konkretne lokacje i zrobić co należało, lecz BioShock to zupełnie inna bajka. Tutaj trzeba wykreować ogromny podwodny świat. Moim zdaniem zarówno oznaczenie wiekowe, jak i wymagany budżet sprawiły, iż wytwórnia Universal nie chciała podjąć ryzyka".

Jak dodaje reżyser, w tamtym czasie, oznaczenie R (oznaczające treść głównie dla widza dorosłego) nie było zbyt popularne, co mogło wpłynąć na decyzję wytwórni. Wspomina on również, iż film może kiedyś powstać, lecz on sam raczej się nie zajmie jego nakręceniem. Verbinski był podekscytowany swoim projektem, wszystko zostało przygotowane, a BioShock był już "nakręcony w jego myślach". Według reżysera, po tym zawodzie trudno mu myśleć o wskrzeszaniu przedsięwzięcia.

Dajcie znać w komentarzach, jakie jest Wasze zdanie odnośnie ewentualnej ekranizacji BioShocka. Jeśli zaś nie graliście jeszcze w żadną odsłonę serii, najwyższy czas sięgnąć zestaw Bioshock: The Collection, dostępny na PlayStation 4, Xboksach One oraz PC-tach.


Sprawdź także:

BioShock

Premiera: 21 sierpnia 2007
PC, PS3, XBOX 360, MOB, PSV

BioShock to duchowy spadkobierca legendarnych System Shocków - kapitalnych miksów horroru, pierwszoosobowej strzelanki i RPG, które pod wieloma względami zrewolucjonizowa...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdarkslide16   @   23:13, 17.02.2017
Oczywiście że byłbym za tym by film powstał zwłaszcza jako fan sci-fi a to raczej byłoby nieuniknione w tej produkcji Uśmiech
0 kudosJackieR3   @   23:42, 17.02.2017
Bioshock ma duży filmowy potencjał.Ale podejrzewam że zbyt ambitny scenariusz przy tak kosztownym przedsięwzięciu by nie przeszedł i dostalibyśmy hollywoodzka papkę.